RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Miał pobić kobietę. Spotkała go straszna śmierć

Na miejscu pracowała policja (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)
Na miejscu pracowała policja (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)

Na terenie ogródków działkowych w Pleszewie doszło w niedzielę wieczorem do krwawej zbrodni. Zamordowany w wyjątkowo brutalny sposób został 43-letni mężczyzna. Na jego ciele było kilkadziesiąt ran kłutych i ślady duszenia. Mężczyzna przed śmiercią miał pobić kobietę, co – nieoficjalnie – było motywem zabójstwa.

Pożar domu jednorodzinnego na Śląsku. Nie żyją trzy osoby

W miejscowości Orzesze (woj. śląskie) doszło w poniedziałek nad ranem do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejscu trwa akcja gaśnicza. Jak przekazał...

zobacz więcej

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 21 na terenie ogródków działkowych przy ul. Wierzbowej. Odnaleziono tam zwłoki mężczyzny z poważnymi obrażeniami. Denatem okazał się 43-letni mieszkaniec gminy Pleszew.

W nocy policja informowała, że trwa obława na sprawców morderstwa. W poniedziałek rano poinformowano o zatrzymaniu trzech osób – dwóch mężczyzn w wieku 17 i 20 lat oraz 26-letniej kobiety; wszyscy są mieszkańcami Pleszewa.

Ciało ofiary zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Mężczyzna otrzymał kilkadziesiąt ciosów nożem, miał też ślady duszenia i poważne obrażenia głowy.

Jak poinformowała prokuratura, powodem zamordowania 43-latka była chęć wymierzenia sprawiedliwości. Zmarły mężczyzna tego samego dnia kilkanaście godzin wcześniej miał pobić 40-letnią konkubinę. Kobieta trafiła do szpitala, ale po kilkunastu minutach opuściła go na własne żądanie. Po tym zdarzeniu do domku letniskowego, gdzie przebywał pokrzywdzony, przyjechał 17-letni syn kobiety ze swoją dziewczyną i kolegą.

– Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymani w sprawie postanowili wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Zamordowany został pobity nie tylko pięściami i nogami, ale przy użyciu kamienia i ostrego narzędzia – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wkp. Maciej Meler.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej