RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Fogiel: Chcemy powiązać wynagrodzenia polityków z wynagrodzeniami Polaków

Podwyżki dla rządzących (fot. arch.PAP/Piotr Polak)
Podwyżki dla rządzących (fot. arch.PAP/Piotr Polak)

– Chcemy powiązać wynagrodzenia polityków z wynagrodzeniami Polaków – jeśli te będą rosnąć, wynagrodzenia polityków też będą rosnąć – powiedział w Polskim Radiu 24 wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Trzaskowski przemilczał ważny fakt. Chodzi o 2,4 mld zł

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stwierdził, że gdyby nie Polski Ład, stolica miałaby w kasie o 1,7 mld zł więcej i mogła kupić np. tysiące...

zobacz więcej

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel był w Polskim Radiu 24 pytany o rozporządzenie prezydenta wprowadzające podwyżki m.in. dla parlamentarzystów.

– Docelowo trzeba te sprawy uregulować systemowo. Złożymy prawdopodobnie w tym tygodniu projekt ustawy, która również daje możliwość podniesienia [wynagrodzenia] – ostatecznie to będzie należało do rady miasta – wójtom, burmistrzom – powiedział Radosław Fogiel.

Kiedy podwyżki dla polityków?


– Chcemy też wprowadzić zapis, że wynagrodzenia polityków będą zależne od wynagrodzeń Polaków, jeżeli wynagrodzenia Polaków będą rosły, to wtedy waloryzowane będą też wynagrodzenia polityków – powiedział Fogiel.

Zobacz także: Obcokrajowcy to 5 proc. ubezpieczonych w Polsce. Płacą rekordowe składki

– Jeżeli chcemy mieć wyższą jakość klasy politycznej, to trudno podchodzić do tego w ten sposób, że polityk tak naprawdę powinien do tego wszystkiego jeszcze dopłacać – ocenił Fogiel.

„Koniec mojego wsparcia dla WOŚP”. Ostro po mowie nienawiści na festiwalu Owsiaka

Na festiwalu POL'and'ROCK artyści zachęcali zebraną młodzież, by wulgarnie wyzywała partię rządzącą. „To jest podżeganie do nienawiści” – piszą...

zobacz więcej

Zwrócił uwagę, że w tej chwili jest rekordowa liczba posłów niezawodowych, którzy działalnością parlamentarną zajmują się z doskoku, przez co poświęcają na nią mniej uwagi.

Przyznał, że posłowie opozycji w kuluarach Sejmu pytali, kiedy będą podwyżki, a potem niejednokrotnie oficjalnie wyrażali oburzenie. Nie chciał jednak wymieniać nazwisk.

– Klasa polityczna powinna tę hipokryzję okiełznać – zaznaczył Radosław Fogiel.

20 tys. dla premiera, 12,5 tys. dla parlamentarzystów


W piątek w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie prezydenta wprowadzające podwyżki m.in. dla premiera, marszałków Sejmu i Senatu, członków rządu i parlamentarzystów. Premier i marszałkowie będą zarabiać ponad 20 tys. zł miesięcznie, a posłowie i senatorowie zamiast 8016,07 zł dostaną ok. 12,5 tys. zł.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej