RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Przypomniał, że rząd wprowadza rozwiązania mające służyć bezpieczeństwu na drogach.

Rewolucyjne zmiany w prawie o ruchu drogowym. Mandaty nawet do 30 tys. zł

Rząd w trybie obiegowym przyjął projekt noweli Prawa o ruchu drogowym, który przewiduje m.in. podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny za...

zobacz więcej

Premier na konferencji prasowej przypomniał, że rząd kilka dni temu przyjął projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym. Przewiduje on m.in. wprowadzenie renty dla najbliższych osób, które zginęły w wypadkach drogowych, niższe stawki OC dla jeżdżących bezpiecznie i podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny za wykroczenia drogowe do 30 tys. zł.

– Wszelkie tego typu działania, które prowadzimy, mają służyć temu, aby ruch drogowy był po prostu bezpieczniejszy – mówił premier.

Szef rządu zwrócił uwagę, że przyjęty został też program poprawy infrastruktury drogowej.

– Ten program to kilka tysięcy różnego rodzaju działań w Polsce, takich jak budowa nowych przejść dla pieszych, nowych sygnalizatorów świetlnych, budowa chodników, rond, kładek, doświetlenie przejść, oświetlenie dróg. To wszystko jest bardzo ważne, by poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego – powiedział premier.

Premier powiedział przy tym, że rząd chce też ścigać i łapać skutecznie „bandytów za kierownicą”.

– Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Tutaj mamy do czynienia z ludzkim życiem. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego – dodał Morawiecki.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej