RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Można wyzywać PiS, nie wolno LGBT. Zaskakująca teza autorytetu opozycji

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak (fot. PAP/Jerzy Muszyński, Twitter.com/WojSadurski)
Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak (fot. PAP/Jerzy Muszyński, Twitter.com/WojSadurski)

Na festiwalu Jerzego Owsiaka ze sceny namawiano ludzi do wulgarnego obrażania polityków PiS. Jeden z publicystów ocenił, że gdyby w ten sposób ktoś wyzywał np. mniejszości seksualne, mielibyśmy skandal, a tak część osób bagatelizuje problem. „Wulgarne określenie pod adresem partii politycznej to nie to samo, co pod adresem Żydów lub LGBT” – ocenił w odpowiedzi sympatyzujący z opozycją prof. Wojciech Sadurski.

„Koniec mojego wsparcia dla WOŚP”. Ostro po mowie nienawiści na festiwalu Owsiaka

Na festiwalu POL'and'ROCK artyści zachęcali zebraną młodzież, by wulgarnie wyzywała partię rządzącą. „To jest podżeganie do nienawiści” – piszą...

zobacz więcej

Na festiwalu POL'and'ROCK artyści zachęcali zebraną młodzież, by wulgarnie wyzywała partię rządzącą. „To jest podżeganie do nienawiści” – pisali internauci.

Część lewicowo-liberalnych mediów przemilczała ten fakt i nie doszukała się problemu, o którym warto powiedzieć.  Z kolei stacja TVN oceniła, że POL’and’ROCK to wspaniała impreza, na której każdy, niezależnie od poglądów politycznych, znajdzie miejsce dla siebie.

„A gdyby artyści krzyczeli „J***ć pedałów”, „J***ć Żydów”, to mogą? Serio? Dla siebie pytam” – skomentował w sieci Sławomir Jastrzębowski z salon24.pl. Wcześniej przyznał, że sam jest oburzony wydarzeniami na festiwalu Owsiaka i nie będzie więcej wspierał WOŚP.

Zobacz także:   Trzaskowski przemilczał ważny fakt. Chodzi o 2,4 mld zł

Na odpowiedź nie musiał długo czekać. Do jego pytania odniósł się bowiem m.in. prawnik i politolog prof. Wojciech Sadurski, który w sieci chętnie atakuje PiS.

Czy było warto? „Gdyby nie powstanie, rozpoczęłyby się represje na ogromną skalę”

1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie.

zobacz więcej

„Rozumiem, że te słowa tak uraziły pańską legendarną wrażliwość, że pozbawił pan WOŚP brylantu swego wsparcia. No trudno, jakoś dadzą sobie radę bez pana” – napisał Sadurski. „Ale wyjaśniam, że wulgarne określenie pod adresem partii politycznej to nie to samo, co pod adresem Żydów lub LGBT. To trudne, wiem” – stwierdził.

„Podziwiam pana niuansowanie w tolerancji” – odpisał Jastrzębowski. Dziennikarz dodał, że jest człowiekiem konkretnym, więc zada sympatyzującemu z opozycją prawnikowi jedno proste pytanie: „Czy hasło »J***ć Tuska« rzucane ze sceny do młodych ludzi na publicznej imprezie jest dla pana akceptowalne? Płaciłby pan profesor na taką imprezę?”.

Zobacz także:   Trzaskowski przyznaje: Tego tematu dziś nie ma na stole

A jak mowy nienawiści na swoim festiwalu bronił Jerzy Owsiak? Zobacz   TUTAJ.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej