RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Trzaskowski przemilczał ważny fakt. Chodzi o 2,4 mld zł

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stwierdził, że gdyby nie Polski Ład, stolica miałaby w kasie o 1,7 mld zł więcej i mogła kupić np. tysiące autobusów. Poseł PiS Radosław Fogiel przypomniał więc, jak gigantycznie wzrosły ostatnio dochody Warszawy z PIT i CIT i zapytał, gdzie Trzaskowski ukrył autobusy zakupione z tych pieniędzy.

Przemowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania. Z kim według niego walczyła Warszawa?

– Powstańcy ginęli po to, abyśmy co roku, kiedy tylko syreny cichną, mogli wracać do normalnego, bezpiecznego życia wolnych ludzi. Nasza wolność...

zobacz więcej

Polityk Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski od kilku tygodni podkreśla w kolejnych wywiadach, że Polski Ład „to oszustwo”. Ocenia, że większość Polaków straci na programie rządu duże pieniądze. Podkreśla, że najbardziej poszkodowane będą władze samorządowe.

Teraz do sprawy odniósł się również na Twitterze. „Warszawa na programie Polski Ład straci ponad 1,7 mld zł rocznie” – napisał Trzaskowski.

Zobacz także:   Trzaskowski przyznaje: Tego tematu dziś nie ma na stole

„To koszt 200 tramwajów, 1500 autobusów lub 4 stacji metra rocznie! Rządowy Polski Ład to żadne wsparcie, tylko cyniczny skok na wasze pieniądze” – skomentował, zwracając się do internautów.

„Koniec mojego wsparcia dla WOŚP”. Ostro po mowie nienawiści na festiwalu Owsiaka

Na festiwalu POL'and'ROCK artyści zachęcali zebraną młodzież, by wulgarnie wyzywała partię rządzącą. „To jest podżeganie do nienawiści” – piszą...

zobacz więcej

Na wpis prezydenta Warszawy odpowiedział m.in. Radosław Fogiel (PiS). „W latach 2016-2019 dochody Warszawy z PIT i CIT wzrosły o 2,4 mld zł. Czy to znaczy, że Rafał Trzaskowski kupił 2100 autobusów i gdzieś je ukrył?” – zapytał poseł Zjednoczonej Prawicy.

To niejedyny polityk PiS, który zareagował na wpis Trzaskowskiego. „Każdy dzień pana prezydentury to dopiero strata dla warszawy i warszawiaków” – ocenił Błażej Poboży, warszawski radny i wiceszef MSWiA. „Wie pan o ile mniej w portfelach mają warszawskie rodziny przez podwyżkę opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów, podwyżkę opłat za parkowanie, etc. Czasem lepiej milczeć” – dodał.

Zobacz także:   Kto liderem opozycji? [SONDAŻ]

Z kolei poseł Jan Mosiński również podkreślił, że roczne dochody Warszawy z PIT i CIT w latach 2016-2019 wzrosły o 2,4 mld zł. „To wzrost o 50 proc. W Polskim Ładzie przygotowaliśmy szereg instrumentów wspierających samorządy. Nie bądź jak Tusk, nie kłam” – zaapelował parlamentarzysta PiS.

Czy było warto? „Gdyby nie powstanie, rozpoczęłyby się represje na ogromną skalę”

1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie.

zobacz więcej

Miliony na służbę zdrowia i wyższa kwota wolna


Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii.

Zobacz także:   Premier: Polski Ład to zwycięstwo Polaków. Donosy do Brukseli tego nie zmienią [WIDEO]

Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które mają wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej