RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowy ranking WTA. Iga Świątek wciąż w „dziesiątce”

Iga Świątek utrzymuje wysoką pozycję w rankingu WTA (fot. Getty Images)
Iga Świątek utrzymuje wysoką pozycję w rankingu WTA (fot. Getty Images)

Iga Świątek utrzymuje wysokie, ósme miejsce w rankingu WTA. Na czele jest Australijka Ashleigh Barty, przed Naomi Osaką (Japonia) i Aryną Sabalenką (Białoruś).

Przewidzieli rekord świata. Polakowi wróżą srebro

Według prestiżowego tygodnika lekkoatletycznego „Athletics Weekly”, Patryk Dobek zdobędzie srebrny medal olimpijski w biegu na 800 metrów. Co...

zobacz więcej

Poza 20-letnią Świątek w pierwszej setce sklasyfikowana jest jeszcze jedna Polka – Magda Linette zajmuje 45. miejsce. Nieco dalej są Magdalena Fręch (153. miejsce) i Katarzyna Kawa (182.).

Jeszcze lepszą pozycję młoda tenisistka zajmuje w rankingu „Race to Shenzen”, który zlicza tylko punkty zdobyte w tym sezonie. Tu jest czwarta, ma spore szanse, by na koniec sezonu spotkać się z najlepszymi tenisistkami świata, o ile... turniej w ogóle się odbędzie.

Kilka dni temu władze WTA poinformowały o anulowaniu wszystkich azjatyckich turniejów w tenisowym kalendarzu. To fatalna wiadomość dla zawodniczek, które stracą mnóstwo pieniędzy – nie jest tajemnicą, że właśnie w Azji płaci się najlepiej.

Pod znakiem zapytania wciąż stoi wieńcząca sezon impreza w Shenzen. Jedno z najbardziej dochodowych przedsięwzięć (do podziału na osiem zawodniczek bywa nawet 17 mln dolarów!) na pewno straci sporo na swojej spektakularności, niewykluczone, że zostanie przeniesione na inny kontynent. Czy w USA, czy w Europie – na efektowną pulę nie ma co liczyć.

Najważniejszą i najpewniejszą imprezą sezonu pozostaje więc US Open, rozgrywane na nowojorskich kortach Flushing Meadows. Początek zmagań w USA już 30 sierpnia. Świątek będzie tam oczywiście rozstawiona.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej