RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mieszkaniówka goni Europę

W kat. „liczba mieszkań na 1000 mieszkańców” Polska znajduje się blisko końca peletonu (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)
W kat. „liczba mieszkań na 1000 mieszkańców” Polska znajduje się blisko końca peletonu (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)

Polscy deweloperzy są liderami w budowaniu nowych mieszkań, jednak i tak zaległości będziemy nadrabiać latami – pisze w poniedziałek „Puls Biznesu”.

Mieszkania bez wkładu i kwota wolna. Ważne rozmowy premiera

Premier Mateusz Morawiecki odbył w środę serię spotkań z ministrami, których resorty odgrywają największą rolę w przygotowaniach Polskiego Ładu....

zobacz więcej

Polska zajęła pierwsze miejsce w Europie, jeśli chodzi o liczbę mieszkań oddanych do użytku na 1000 mieszkańców w 2020 r., z wynikiem 5,79 – informuje „Puls Biznesu”.

„Jak wynika z raportu »Deloitte Property Index 2021« – »PB« pisze o nim jako pierwszy – również w kategorii mieszkań, których budowa rozpoczęła się w 2020 r., znaleźliśmy się na podium, mając 5,85 lokalu w budowie na 1000 mieszkańców, ustępując Austrii (10,85) i Rumunii (7,52). W raporcie uwzględniono 24 kraje” – czytamy.

Równocześnie w kategorii liczba mieszkań na 1000 mieszkańców Polska znajduje się blisko końca peletonu, z wynikiem 392,9 – mniej lokali w stosunku do liczby mieszkańców mają tylko uwzględniony też w raporcie Izrael (289,91) i Słowacja (381,52).

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej