RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Możliwy przelotny deszcz. Jaka pogoda w poniedziałek?

Następnej nocy będzie 10-13 st. (fot. Getty Images)
Następnej nocy będzie 10-13 st. (fot. Getty Images)

W poniedziałek zachmurzenie przeważnie będzie duże, ale pojawią się też większe przejaśnienia. Możliwe są przelotne opady deszczu – powiedziała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska. W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura wyniesie 10-13 st.

Alert RCB dotyczący burz. Możliwe burze z gradem i trąby powietrzne

Do mieszkańców województw małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego oraz części Mazowsza wysłano SMS-owe ostrzeżenia...

zobacz więcej

Według synoptyk w poniedziałek będzie w pogodzie dużo spokojniej, bez gwałtownych zjawisk. Z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarnomorskie. Zachmurzenie przeważnie duże, ale pojawią się też większe przejaśnienia.

– W poniedziałek spodziewane są przelotne opady deszczu. Gdzieniegdzie zagrzmi i mogą zdarzyć się burze, ale dużo słabsze. Przewidywane są opady deszczu do 10 mm i wiatr maksymalnie do 60-70 km/h – powiedziała Ewa Łapińska.

Jak przekazała, temperatura wyniesie od 19 st. w górach i 20 st. nad morzem do 23 st. na wschodzie Polski.

W nocy z poniedziałku na wtorek przelotne opady deszczu prognozowane są krańcach południowych i w strefie nadmorskiej. „Poza tym dużo przejaśnień. Od 10 do 13 st. Najcieplej będzie nad morzem, ok. 16 st. – powiedziała synoptyk.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej