RAPORT:

Tokio 2020: Obiecujący początek kajakarzy, faworytki płyną dalej

Na ostatnich mistrzostwach świata w Szegedzie, Karolina Naja i Anna Puławska sięgnęły po srebro. (fot. PAP/Leszek Szymański)

Udanie rywalizację w kajakarstwie podczas igrzysk olimpijskich rozpoczęły polskie załogi. Awans do półfinału uzyskały kanadyjkarka Marta Walczykiewicz, dwójka Karolina Naja i Anna Puławska, a także Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak. Niestety, w repasażu odpadła Helena Wiśniewska.

Tokio 2020: Pokaz siły Nowickiego, pierwszy taki finał Fajdka

Paweł Fajdek, czterokrotny mistrz świata, lider tegorocznych tabel w rzucie młotem, z wynikiem 76,46 metra zajął 5. miejsce w swojej grupie...

Walczykiewicz awansowała do półfinału rywalizacji w konkurencji K-1 na 200 m. Srebrna medalistka sprzed pięciu lat z igrzysk w Rio de Janeiro na tym dystansie zajęła drugie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym. Awans do półfinału wywalczyły dwie najlepsze zawodniczki każdej z serii.

Na trzeciej pozycji swój wyścig eliminacyjny ukończyła Helena Wiśniewska. Niestety, w ćwierćfinale zajęła czwartą lokatę i nie awansowała dalej.

Karolina Naja i Anna Puławska wygrały przedbieg w konkurencji K2 500 m i bezpośrednio awansowały do półfinału. Polki wyprzedziły drugie na mecie Francuzki o 0,927 sekundy. Trzecie były Chinki. Półfinały i finał w tej konkurencji zaplanowano na wtorek.

Naja to dwukrotna brązowa medalistka olimpijska (Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016), Puławska z kolei debiutuje na igrzyskach. Polki dwa lata temu na ostatnich mistrzostwach świata w Szegedzie sięgnęły po srebrny medal.

Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak nieco “zaspali” w wyścigu eliminacyjnym i zajęli szóste miejsce w konkurencji C-2 na 1000 m. Najlepsi okazali się Chińczycy, którzy wyprzedzili Kubańczyków. Polska dwójka musiała szukać szansy w ćwierćfinale, w którym zdecydowanie pokonali rywali.