RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biały Dom: kampania szczepień znowu nabiera tempa

Punkt szczepień w Hollywood (fot. PAP/EPA)
Punkt szczepień w Hollywood (fot. PAP/EPA)

W obliczu nowej fali zakażeń koronawirusem, zwłaszcza wariantem Delta, w USA ponownie nabiera tempa kampania szczepień – poinformował Cyrus Shahpar, dyrektor do spraw danych epidemicznych w Białym Domu.

Dania zniosła wymóg okazywania certyfikatów. „Rozluźnienie w niewłaściwym momencie”

Duńskie władze od niedzieli w wielu miejscach, m.in. kinach i muzeach, zniosły wymóg okazywania certyfikatów o zaszczepieniu przeciwko COVID-19 lub...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Według Shahpara w niedzielę w USA zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi 816 tys. osób, w tym 517 tys. po raz pierwszy. – To znacznie więcej niż dzień wcześniej – podkreślił urzędnik Białego Domu.

W sobotę szczepionkę przyjęło ponad 700 tys. osób, o 77 proc. więcej niż tydzień wcześniej. W piątek ten wzrost w porównaniu do poprzedniego tygodnia wynosił 43 proc.

W kwietniu, w szczytowym miesiącu kampanii, wykonywano w USA średnio około 3 mln szczepień dziennie. Później, zwłaszcza w czerwcu, akcja uległa znacznemu spowolnieniu.

W sumie w USA zostało w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi ponad 163 mln osób, czyli prawie połowa populacji.

Dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny Białego Domu, powiedział stacji ABC News, że pandemia będzie się rozprzestrzeniać, bo zbyt wielu Amerykanów jest niezaszczepionych przeciw koronawirusowi.

W ostatnim czasie liczba nowych infekcji szybko wzrasta, głównie za sprawą wysoce zakaźnego wariantu Delta. Najwięcej zakażeń jest w stanach z niskim wskaźnikiem szczepień, m.in. w Luizjanie i na Florydzie.

Od początku pandemii w USA zmarło z powodu koronawirusa ponad 612 tys. osób.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej