RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Tokio 2020: Pokaz siły Nowickiego, pierwszy taki finał Fajdka

To była prawdziwa demonstracja siły. Wojciech Nowicki już w pierwszej próbie rzucił pod 80. metr i z łatwością awansował do konkursu głównego rzutu młotem. W nim ostatecznie znalazł się również Paweł Fajdek, dla którego będzie to… pierwszy finał olimpijski.

Tokio 2020: starty Polaków w poniedziałek 2 sierpnia. Kiedy i gdzie oglądać?

Czas na kolejny dzień sportowych emocji na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W poniedziałek rywalizację rozpoczynają nasi kajakarze i zapaśnicy. Do...

zobacz więcej

Fajdek zaczął z problemami, ale po rzucie na odległość 76,46 m w trzeciej kolejce zajął piątą pozycję w grupie A. Polak nie osiągnął minimum kwalifikacyjnego, wynoszącego 77,50 m i musiał czekać na rezultaty w drugiej grupie.

W niej, od bardzo mocnego uderzenia rozpoczął Wojciech Nowicki! Już w swojej pierwszej próbie brązowy medalista z Rio osiągnął 79,78 m… zahaczając o siatkę. W wywiadzie reprezentant Polski przyznał, że zawsze pierwszy rzut oddaje “na zaliczenie”, co daje wyobrażenie o dyspozycji, w jakiej znajduje się młociarz z Białegostoku.

Ostatecznie, Nowicki zanotował najlepszy wynik w obu grupach, Fajdek zaś uzyskał dziewiątą odległość.

Jeden bardzo pewnie, drugi z nerwami, ale najważniejsze, że obydwaj nasi reprezentanci awansowali do finału. Ten, miejmy nadzieję, że z dwoma medalami dla Polski, w środę.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej