RAPORT:

Przewidzieli rekord świata. Polakowi wróżą srebro

Patryk Dobek wygrał swój bieg półfinałowy z czasem 1:44,60. Finał odbędzie się w środę 4 sierpnia. (fot. PAP/Leszek Szymański)

Według prestiżowego tygodnika lekkoatletycznego „Athletics Weekly”, Patryk Dobek zdobędzie srebrny medal olimpijski w biegu na 800 metrów. Co ciekawe, wcześniej, magazyn co do centymetra przewidział rekord świata Yulimar Rojas w trójskoku…

Tokio 2020: fantastyczny Patryk Dobek wystąpi w finale olimpijskim!

Patryk Dobek wygrał, po pięknym finiszu, bieg półfinałowy na 800 metrów i awansował do finału olimpijskiego! Drugi z naszych reprezentantów,...

Zdaniem „Athletics Weekly”, Polak osiągnie czas 1:43.30, co miałoby oznaczać, że ustanowi swój rekord życiowy. Do złotego medalu przewidziany jest Botswańczyk Nijel Amos, który został przywrócony do finału po tym, jak upadł nie z własnej winy w biegu półfinałowym. Trzecie miejsce ma zająć Kenijczyk, Emmanuel Korir.

Prognoza tego prestiżowego magazynu pozwala mieć uzasadnione nadzieje na pozycję medalową Polaka. W swojej prognozie rywalizacji w trójskoku pań, „Athletics Weekly” nie dość, że przewidział triumf Wenezuelki Yulimar Rojas, to jeszcze dokładnie wytypował jej rekordowy skok po złoto na odległość 15,67 m.