RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tokio 2020: Fajdek w nerwowym oczekiwaniu. Polak bez minimum kwalifikacyjnego

Polak nie osiągnął minimum kwalifikacyjnego i musi czekać na rezultaty w drugiej grupie. (fot. Getty)
Polak nie osiągnął minimum kwalifikacyjnego i musi czekać na rezultaty w drugiej grupie. (fot. Getty)

Po rzucie na odległość 76,46 m Paweł Fajdek zajął piątą pozycję w grupie A eliminacji rzutu młotem. Polak nie osiągnął minimum kwalifikacyjnego i musi czekać na rezultaty w drugiej grupie, w której wystąpi Wojciech Nowicki.

Tokio 2020: wystarczył jeden rzut. Anita Włodarczyk w finale!

Anita Włodarczyk już w pierwszym rzucie zapewniła sobie awans do finału rzutu młotem podczas igrzysk w Tokio. Odległość 76,99 m pozwoliła...

zobacz więcej

Już na rozgrzewce po Polaku widać było maksymalne skoncentrowanie, pomny wydarzeń z Londynu i Rio. Fajdek zaczął ostrożnie, odległością 74,28 m, jednak dawało mu to wówczas zaledwie dziewiąte miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Żaden z zawodników nie zbliżył się do minimum kwalifikacyjnego, które wynosiło 77,50 m.

Wydawało się, że demony kwalifikacji znowu wróciły, kiedy Polak popełnił błąd techniczny w kole i spalił drugą próbę. W trzeciej Fajdek rzucił 76,46 m i nadal nie mógł być pewny awansu.

W drugiej grupie młociarzy wystąpi nasza inna nadzieja medalowa, rankingowa dwójka, Wojciech Nowicki. Do konkursu finałowego, który odbędzie się w środę, kwalifikacje osiągnie dwunastu najlepszych zawodników z obu grup.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej