RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mobilne punkty szczepień na Podlasiu. Przy parafiach skorzystało ponad 600 osób

W woj. podlaskim w pełni zaszczepionych jest ponad 460 tys. osób (fot. PAP)
W woj. podlaskim w pełni zaszczepionych jest ponad 460 tys. osób (fot. PAP)

632 osoby zaszczepiły się w niedzielę w mobilnych punktach szczepień przy parafiach w województwie podlaskim – poinformował Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Akcja była prowadzona tego dnia w 10 katolickich i jednej prawosławnej parafii w regionie.

Antyszczepionkowcy zaatakowali szczepionkobus. Wezwano policję

Antyszczepionkowcy zaatakowali szczepionkobus stojący na bulwarze w Gdyni. Grupa kilkunastu osób otoczyła pojazd i krzyczała: „Jesteście zabójcami”...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W Podlaskiem można było w niedzielę zaszczepić się w kilkunastu mobilnych punktach szczepień przeciw COVID-19. Najwięcej utworzono ich przy parafiach, m.in. w Łomży, Mońkach, Krypnie, Sejnach, Świętej Wodzie, Dąbrowie Białostockiej czy Siemiatyczach.

Był też punkt na Jarmarku Dominikańskim w Choroszczy k. Białegostoku i na miejskim stadionie w stolicy województwa, gdzie wieczorem swój mecz w piłkarskiej ekstraklasie rozegrała Jagiellonia.

Dane z tych dwóch ostatnich miejsc mają być znane w poniedziałek. W niedzielę wieczorem Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował, że w punktach przy 11 parafiach ze szczepień skorzystały w niedzielę w sumie 632 osoby.

Informując kilka dni temu o niedzielnej akcji, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zachęcał do szczepień; mówił, że są najskuteczniejszą ochroną prze wirusem i powikłaniami.

– Nie chcemy takiej sytuacji, żeby nasze podlaskie szpitale były zajmowane przez osoby, które będą musiały być hospitalizowane z tego tytułu, że uległy zakażeniu i ich stan zdrowia wymaga hospitalizacji – mówił wojewoda.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Przyznał, że Podlaskie nie jest liderem szczepień, mimo że w regionie są stacjonarne i powszechne punkty szczepień. Jednak – jak podkreślił – te akcje trzeba kierować w tej chwili w inne miejsca. – Stąd też podjęliśmy ostatnio inicjatywy, by wyjść do osób, które się jeszcze nie zaszczepiły – dodał.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej