RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Adam Bodnar znalazł nową pracę. Będzie felietonistą „GW”

Według wicenaczelnego „GW” Adam Bodnar „„stawał po stronie słabszych, prześladowanych, bezbronnych”(fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Według wicenaczelnego „GW” Adam Bodnar „„stawał po stronie słabszych, prześladowanych, bezbronnych”(fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar został publicystą „Gazety Wyborczej”. W okolicznościowym komentarzu zatytułowanym „Zawsze po właściewej stronie” wicenaczelny dziennika, Jarosław Kurski, napisał, że Bodnar „nie z urzędniczego obowiązku” jako RPO „stawał po stronie słabszych, prześladowanych, bezbronnych”. Warto przypomnieć, ze stanął m.in. po stronie Sławomira Nowaka, kwestionując obiektywizm śledczych w jego sprawie.

Milczanowska: Mówienie, że Bodnar był apolityczny, to bzdury

– Adam Bodnar reprezentuje jedno środowisko, bo głównie to związane z Koalicją Obywatelską, w mniejszym stopniu z Lewicą – ocenia w rozmowie z...

zobacz więcej

– Cały kontekst sprawy i okoliczności daty zatrzymania, wpływu na wiek procesów politycznych zachodzących w Polsce, duży poziom upolitycznienia prokuratury muszą zmuszać do stawiania znaku zapytania – twierdził Bodnar w rozmowie z TOK FM, pytany czy „należy uznać, że Sławomir Nowak przebywał w areszcie przez przynależność do innego niż władza obozu politycznego”.

Bodnar, który zdaniem Jarosława Kurskiego „stawał po stronie słabszych, prześladowanych, bezbronnych” mianem „wybitnej” określił Martę Lempart, liderkę tzw. „strajków kobiet” – demonstracji zwolenników mordowania dzieci w łonach matek, w czasie których często atakowano fizycznie osoby, z którymi Lempart się nie zgadza. Lewicowa aktywistka groziła wówczas m.in. urzędnikom i lekarzom, którzy odmówią aborcji. Więcej o wystąpieniu Bodnara w sprawie Marty Lempart przeczytasz tutaj.

„Teraz, gdy złożył już urząd, będzie naszym autorem, co witamy z entuzjazmem, domyślając się, że nadal będzie stawał po stronie słabszych, prześladowanych, bezbronnych, po stronie mniejszości. Wszak jako RPO nie robił tego z urzędniczego obowiązku. Witaj, Adamie, na pokładzie!” – Chwalił Jarosław Kurski nowego pracownika.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej