RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Przemowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania. Z kim według niego walczyła Warszawa?

– Powstańcy ginęli po to, abyśmy co roku, kiedy tylko syreny cichną, mogli wracać do normalnego, bezpiecznego życia wolnych ludzi. Nasza wolność nadaje szczególny sens ich ofierze – mówi lider PO Donald Tusk na nagraniu opublikowanym z okazji 77. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. – Ja się zachowam wobec pana Donalda Tuska miłosiernie i powiem tak: witamy wśród patriotów – skomentował tę wypowiedź historyk i publicysta dr Krzysztof Jabłonka. Zaś internauci zwrócili uwagę na jeszcze jeden ważny szczegół.

Godzina „W”. Tysiące warszawiaków oddało hołd Powstańcom [WIDEO]

77 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie.

zobacz więcej

„Witamy wśród patriotów”


– Ja się zachowam wobec pana Donalda Tuska miłosiernie i powiem tak: witamy wśród patriotów. Cieszymy się, że wreszcie pan to też dostrzegł i też świętuje i też się cieszy, że przeżyliśmy z honorem wojnę. A szukanie odpowiedzialności pomiędzy Polakami, to jest tylko uciecha dla naszych zaborców i tych, którzy nam tę Warszawę zburzyli – skomentował wypowiedź szefa PO historyk i publicysta, dr Krzysztof Jabłonka.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

– Całkowita przemiana w patrzeniu na Polskę. Czy na pewno Polska to już nie jest nienormalność? Gdyż i powstanie styczniowe i powstanie warszawskie były traktowane jako przykład szczególnej nienormalności Polaków w normalnym świecie. A teraz okazuje się jesteśmy jak najbardziej normalni w nienormalnym świecie. Bronimy wartości, bez których życie nie ma wartości – zauwazył naukowiec.

Ani słowa o niemieckich zbrodniach


Internauci zwrócili uwagę na jeszcze jeden fakt: Donald Tusk ani słowem nie wspomniał o tym, że powstańcy musieli bić się o tę wolność z Niemcami, którzy nam ją odebrali i którzy dopuszczali się potwornych zbrodni. A do tej pory wymigują się od odpowiedzialności w postaci zadośćuczynienia za spowodowane straty. Przeczytaj również: Niemieckie media zachwycone powrotem Tuska do PO. Liczą na pojedynek „wagi superciężkiej”

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej