RAPORT

Pogarda

Premier Morawiecki spotkał się z przewodniczącym CDU. Jakie tematy?

Premier Mateusz Morawiecki i premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet (fot. FB/Mateusz Morawiecki)
Premier Mateusz Morawiecki i premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet (fot. FB/Mateusz Morawiecki)

Najnowsze

Popularne

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii, przewodniczącym CDU Arminem Laschetem. Szefowie rządów rozmawiali między innymi o bieżącej sytuacji międzynarodowej, w tym bezpieczeństwie energetycznym Europy, a także prawach Polaków mieszkających w Niemczech.

Premier: Odbudujemy zniszczone obiekty, by pokazać, że polski duch jest silniejszy niż wyrok często okrutnej historii

Przed nami odbudowa Pałacu Saskiego, Pałacu Bruhla oraz kamienic przy ul. Królewskiej zburzonych z premedytacją przez Niemców; odbudujemy...

zobacz więcej

Mateusz Morawiecki poinformował na Facebooku, że z Laschetem poruszyli również kwestie praw Polaków mieszkających w Niemczech, zwiększenia możliwości nauczania języka polskiego w tym kraju oraz realizacji uchwały Bundestagu dotyczącej budowy miejsca pamięci ofiar II wojny światowej w Berlinie.

Premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet weźmie udział w uroczystościach upamiętniających 77. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Tragiczna powódź


Nadrenia Północna-Westfalia doświadczyła ostatnio tragicznej powodzi. W usuwaniu jej skutków pomagali między innymi polscy strażacy. Laschet przyznał w sobote, że że przyjechał do Polski, bo zależało mu, by osobiście złożyć podziękowania za pomoc.

– Ważne było dla mnie, by również tutaj przyjechać. Do strażaków, do ich centrali, dzięki których pomocy zobaczyliśmy w praktyce europejską solidarność. W Nadrenii Północnej-Westfalii mieliśmy w ostatnich dniach katastrofę powodziową, wiele osób straciło życie. Niemcy nagle stały się zdane na pomoc – stwierdził przewodniczący CDU. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej