RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Alert RCB dotyczący burz. Możliwe burze z gradem i trąby powietrzne

Możliwe są podtopienia i przerwy w dostawie prądu (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)
Możliwe są podtopienia i przerwy w dostawie prądu (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)

Do mieszkańców województw małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego oraz części Mazowsza wysłano SMS-owe ostrzeżenia o burzach, silnym wietrze, ulewnym deszczu i gradzie – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

IMGW ostrzega przed nawałnicami w południowo-wschodniej części kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia najwyższego stopnia przed burzami z gradem dla południowo-wschodniej części...

zobacz więcej

Ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia zostało wydane dla czterech województw. Możliwe są też trąby powietrzne.

„Dziś i w nocy burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad możliwe w województwach: woj. małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, śląskim oraz części woj. mazowieckiego” – poinformowało w niedzielę rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia dla czterech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Jak podano w komunikacie w tych rejonach jest ryzyko wystąpienia silnych ulew lub deszczu nawalnego, a także gwałtownych, a nawet niszczycielskich porywów wiatru oraz opadów bardzo dużego gradu o średnicy przekraczającej 5 cm. Możliwe są też trąby powietrzne.

RCB zastrzega, że możliwe są podtopienia i przerwy w dostawie prądu. Należy także zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej