RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Tragiczne skutki COVID-19. Przepełnione szpitale i kostnice, ciała w kontenerach

W ciągu minionej doby wykryto ok. 19 tys. nowych zakażeń (fot. Sirachai Arunrugstichai/Getty Images)
W ciągu minionej doby wykryto ok. 19 tys. nowych zakażeń (fot. Sirachai Arunrugstichai/Getty Images)

Ze względu na przeciążenie szpitali i przepełnienie kostnic w Tajlandii z powodu pandemii ciała ofiar COVID-19 zaczęto przechowywać w kontenerach-chłodniach – poinformował w sobotę dyrektor położonego pod Bangkokiem szpitala Uniwersytetu Thammasat, Pharuhat Tor-udom.

Mimo dynamiki zakażeń Belgia łagodzi ograniczenia pandemiczne. Dlaczego?

Belgia złagodziła kolejne ograniczenia związane z koronawirusem, mimo że rośnie w tym kraju dobowa liczba zakażeń COVID-19. Przyczyną jest fakt, że...

zobacz więcej

W sobotę tajlandzkie władze poinformowały, że w ciągu minionej doby wykryto prawie 19 tys. nowych zakażeń koronawirusem, a 178 osób zmarło w związku z COVID-19.

Tor-udom powiedział agencji Reutera, że blisko 20 proc. zmarłych, których przyczyna śmierci nie została wcześniej zidentyfikowana, umiera – jak się później okazuje – na COVID-19. Dodał, że koszt sprowadzenia do szpitala jednego kontenera-chłodni wynosi równowartość 7,6 tys. dol.

Tajlandia musi wykorzystywać takie kontenery na ciała po raz pierwszy od katastrofalnego tsunami w 2004 roku – pisze Reuters.

Szpital na lotnisku


W środę z powodu przeciążenia szpitali magazyn na lotnisku w Bangkoku zamieniono w szpital dla chorych na COVID-19, u których choroba ta przebiega stosunkowo łagodnie.

USA: Prezydent Biden chce by Amerykanie dostawali pieniądze za szczepienie

Prezydent Joe Biden chce, by stanowe i lokalne władze oferowały nowo zaszczepionym na COVID-19 Amerykanom 100 dolarów – poinformował w czwartek...

zobacz więcej

Kampania szczepień przeciw COVID-19 jest realizowana wolno w Tajlandii w porównaniu z innymi południowoazjatyckimi krajami. Władze kraju, krytykowane za nieudolne postępowanie w walce z pandemią, zamierzają zaszczepić 50 mln osób do końca roku, jednak do tej pory pełną odporność na koronawirusa uzyskało 5,6 proc. z 66 mln mieszkańców, a jedną dawkę otrzymało prawie 19 proc.

Wariant Delta


Do niedawna Tajlandia miała opinię państwa stosunkowo dobrze radzącego sobie z koronawirusem. W ostatnich miesiącach wzrasta jednak liczba infekcji, co tłumaczy się rozprzestrzenianiem wariantu Delta.

Zobacz także: Nowe nanociała blokują SARS-CoV2. Wszystko dzięki alpakom

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej