RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Kto liderem opozycji? [SONDAŻ]

Donald Tusk jest postrzegany jako lider opozycji (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Donald Tusk jest postrzegany jako lider opozycji (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Donald Tusk jest obecnie postrzegany jako lider opozycji – wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Prowadzący w kwietniu w identycznym sondażu Szymon Hołownia spadł na trzecie miejsce.

Grodzki uderza w Polski Ład. „Samorządowcy muszą dać odpór”

– Klasa samorządowa musi dać odpór temu, co szykuje tzw. nowy ład – powiedział w sobotę w Szczecinie marszałek Senatu z Platformy Obywatelskiej...

zobacz więcej

Tuska, który wrócił do Polski po kilkuletnim pobycie w Brukseli jako lidera opozycji wskazało 28 proc, ankietowanych. Na drugim miejscu jest Rafał Trzaskowski (13 proc.).

Hołownia, prowadzący w identycznym sondażu w kwietniu, spadł na trzecią pozycji. Zdaniem 10 proc. ankietowanych to on jest liderem opozycji. Kolejne miejsca zajęli polityk Konfederacji Krzysztof Bosak (3 proc.), Paweł Kukiz (2 proc.) i lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty (po 1 proc.).

Aż 42 proc. badanych odpowiedziało: „żaden z wymienionych.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

W kwietniowym badaniu aż 49 proc. ankietowanych nie wskazało żadnego polityka, który byłby liderem opozycji. Hołownia stracił 7 punktów procentowych, zaś Trzaskowski – 4 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1063 osób w dniach od 23 do 26 lipca 2021 roku.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej