RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nagrody za szczepienie dla Włochów: pieniądze, bilet na basen i sos pomidorowy

Inicjatywy mnożą się w całym kraju (fot. Getty Images)
Inicjatywy mnożą się w całym kraju (fot. Getty Images)

Pieniądze, bezpłatny bilet wstępu na basen i na plażę oraz sos pomidorowy można otrzymać we Włoszech w nagrodę za zaszczepienie się przeciwko COVID-19. Inicjatywy mnożą się w całym kraju; wszystko, by zachęcić do szczepienia jak najwięcej osób.

Wybierasz się do Niemiec? Od niedzieli ważna zmiana

Wjeżdżając do Niemiec z Polski trzeba będzie posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa. Nie dotyczy to osób zaszczepionych i ozdrowieńców.

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Dziennik „Corriere della Sera” zauważa w niedzielę, że różne zachęty stosują zarówno lokalne władze i instytucje, jak i przedsiębiorcy, którzy wypłacają swoim pracownikom dodatki za to, że się zaszczepią. Z jednym z najbardziej oryginalnych pomysłów wystąpił oddział związku rolników Coldiretti w miejscowości Alcara Li Fusi w prowincji Mesyna na Sycylii, który w nagrodę za zaszczepienie rozdaje tamtejszy specjał, czyli sos pomidorowy.

150 pracowników firmy tekstylnej z okolic Pesaro w regionie Marche, która w ostatnim roku produkowała też maseczki i ubrania dla medyków, dostanie po 50 euro, jeśli zdecydują się zaszczepić.

Właściciele sieci salonów fryzjerskich w Mediolanie, Turynie i Rzymie oferują po 100 euro i dzień wolny każdemu z personelu, kto otrzyma przepustkę COVID-19 po zaszczepieniu.

KLIKNIJ I ZOBACZ: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Kiedy burmistrz miejscowości Borgosesia w Piemoncie Paolo Tiramani dowiedział się, że nie zaszczepiło się tam około 200 mieszkańców w wieku ponad 60 lat, przygotował dla nich na zachętę pakiet fitness: bezpłatny wstęp na basen i do siłowni w lokalnym ośrodku sportowym.

W Katanii na Sycylii osoby, które się zaszczepią, wejdą za darmo na jedną z płatnych plaż, gdzie zostanie urządzony punkt medyczny.

Przewidziano także nagrody finansowe dla lekarzy. W Piemoncie dostaną je lekarze pierwszego kontaktu, których 90 procent pacjentów będzie zaszczepionych do 15 września. W Bolonii nagrodzeni zostaną pediatrzy, jeśli preparat przeciwko COVID-19 przyjmie 70 proc. ich podopiecznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej