RAPORT

Pogarda

Pierwszy „Mazurek...” w Tokio. Zobacz ceremonię medalową! [WIDEO]

Złoci medaliści na podium (fot. TVP)
Złoci medaliści na podium (fot. TVP)

Najnowsze

Popularne

Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Karol Zalewski i Kajetan Duszyński stanęli na najwyższym stopniu olimpijskiego podium. Sztafeta mieszana 4x400 metrów odebrała pierwsze na tych igrzyskach złote medale dla Polski.

Tokio 2020: Mamy złoto! Jesteśmy najlepsi! Wspaniały występ sztafety

Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetić i Kajetan Duszyński, czyli polska sztafeta mieszana 4x400 metrów sięgnęła po złoto...

zobacz więcej

Po srebrnym medalu wywalczonym przez naszą czwórkę podwójną wioślarek, złoto w sobotę zdobyła sztafeta mieszana 4x400 metrów. Po fantastycznym biegu Polacy wyprzedzili Dominikanę i USA, zdobywając bezcenny krążek.

W niedzielę o godz. 4:50 czasu polskiego odbyła się ceremonia medalowa z udziałem naszej złotej czwórki. Niestety: na podium nie dopuszczono Małgorzaty Hołub-Kowalik, Igi Baumgart-Witan i Dariusza Kowaluka, którzy z rekordem Europy weszli do finału i walnie przyczynili się do końcowego sukcesu. Regulamin MKOl nie pozwalał nawet naszym medalistom nawet na wniesienie... zdjęcia. Gdyby Polacy chcieli w ten sposób docenić koleżanki i kolegę, zostaliby zdyskwalifikowani. Absurdalności tych przepisów komentować nie warto.

O czym warto wspominać i przypominać na każdym kroku to fakt, że mamy pierwsze olimpijskie złoto i pierwszego na tych igrzyskach „Mazurka Dąbrowskiego”. Oby nie ostatniego.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej