RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Turcja. Turyści uratowani z zagrożonego kurortu przez flotyllę łodzi

Co najmniej pięć osób zginęło w pożarach w Manavgat (fot. PAP/EPA)
Co najmniej pięć osób zginęło w pożarach w Manavgat (fot. PAP/EPA)

Wczasowiczów ewakuowano w sobotę z plaż łodziami ratunkowymi, gdy pożary lasów zagroziły hotelom w kurorcie Bodrum na Morzu Egejskim. Jak podały w sobotę tureckie media, do statków straży przybrzeżnej dołączyły prywatne łodzie i jachty, aby zapewnić turystom bezpieczeństwo.

Tunezja: Sędzia miał chronić terrorystów, trafił do aresztu domowego

Wpływowy tunezyjski sędzia Beszir Akremi, oskarżany przez obrońców praw człowieka o ukrywanie dokumentów, dotyczących terrorystów, w tym zabójców...

zobacz więcej

Według rosyjskiej agencji informacyjnej Sputnik w Turcji ponad 100 rosyjskich turystów zostało ewakuowanych z Bodrum i przeniesionych do nowych hoteli.

W jednym z filmów z pożaru w Bodrum nakręconym z morza mężczyzna pomagający w ewakuacji był oszołomiony szybkością pożaru, mówiąc: „To niewiarygodne, po prostu niewiarygodne. Jak ten ogień wybuchł tak szybko w ciągu pięciu minut?”

Sześć osób zmarło, a ponad 500 wymaga leczenia szpitalnego w tureckich śródziemnomorskich miastach z powodu pożarów, które szaleją w całym kraju od środy, wypalając lasy i niektóre osady, wkraczając do wiosek i miejsc turystycznych- informuje Guardian.

Bekir Pakdemirli, minister rolnictwa i leśnictwa Turcji, powiedział, że 91 ze 101 pożarów, które wybuchły podczas silnych wiatrów i upałów, zostało opanowanych. Obszary dotknięte pożarem w pięciu prowincjach zostały uznane za strefy klęski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej