RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

IMGW ostrzega przed nawałnicami w południowo-wschodniej części kraju

Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h. (fot. unsplashed.com)
Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h. (fot. unsplashed.com)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia najwyższego stopnia przed burzami z gradem dla południowo-wschodniej części kraju. W kilku województwach spodziewane są nawalne opady deszczu i silny wiatr, który w porywach może osiągnąć prędkość do 120 km/h.

Katowice. Śmierć 19-latki pod kołami autobusu. Kierowca zatrzymany

Kierowca autobusu, który w sobotę rano śmiertelnie potrącił 19-latkę w centrum Katowic, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie –...

zobacz więcej

Alerty trzeciego - najwyższego stopnia przed burzami z gradem wydano dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, a także dla przeważającej części województwa małopolskiego oraz dla dwóch powiatów w południowo-wschodniej części województwa mazowieckiego.

Na podanym terenie IMGW prognozuje burze, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu do 50 mm, lokalnie do 70 mm oraz nawałnicowe porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami może wystąpić grad.

KLIKNIJ I ZOBACZ: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Dla województwa śląskiego, zachodniej części województwa małopolskiego, a także dla północnej części województwa lubelskiego oraz południowej i wschodniej części województwa mazowieckiego IMGW wydał alerty drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Prognozowane są tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 50 do 80 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie możliwy grad.

Z kolei dla województwa opolskiego i południowo-wschodniej części województwa dolnośląskiego wydano alerty pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Spodziewany jest tam deszcz o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 do 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h. Możliwy jest również grad.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej