RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tokio 2020: wystarczył jeden rzut. Anita Włodarczyk w finale!

Anita Włodarczyk jednym rzutem rozstrzygnęła sprawę awansu do finału (fot. Getty Images)
Anita Włodarczyk jednym rzutem rozstrzygnęła sprawę awansu do finału (fot. Getty Images)

Anita Włodarczyk już w pierwszym rzucie zapewniła sobie awans do finału rzutu młotem podczas igrzysk w Tokio. Odległość 76,99 m pozwoliła przekroczyć wymagane minimum o prawie 3,5 metra.

Tokio 2020: starty Polaków w niedzielę 1 sierpnia. Kiedy i gdzie oglądać?

Po złotym medalu wywalczonym przez sztafetę mieszaną, czas na kolejny dzień wielkich sportowych emocji. Na tapecie m.in. siatkarze, lekkoatleci i...

zobacz więcej

Nasza wielka nadzieja na olimpijskie złoto potwierdziła wysoką formę. Anita Włodarczyk zapomniała już o kontuzjach, a do Tokio przyleciała tylko w jednym celu: po raz trzeci z rzędu wywalczyć olimpijskie złoto.

Wszystko wskazuje na to, że jej się uda. Polka już w pierwszym rzucie zapewniła sobie awans do finału, dając rywalkom jasny sygnał: jest mocna, stać ją na wiele, będzie groźna. Wynik (76,99 m) tylko teoretycznie nie zwala z nóg: to najlepszy wynik Anity w tym sezonie, rekord olimpijskich eliminacji i czwarty w historii wynik w rzucie młotem na igrzyskach. Dodając do tego spokój, w jakim poradziła sobie z tą próbą, można mieć ogromne nadzieje, że rezerwy 35-letnia miotaczka ma spore.

Jak wielkie to osią

Finał rzutu młotem pań 3 sierpnia o 13:35. W drugiej grupie eliminacyjnej są jeszcze dwie Polki: Malwina Kopron i Joanna Fiodorow.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej