RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znany antyszczepionkowiec zdemaskowany. Wziął łapówkę w pieniądzach z Monopoly

Cała Wielka Brytania śmieje się z Piersa Corbyna (fot. Dave Rushen/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Cała Wielka Brytania śmieje się z Piersa Corbyna (fot. Dave Rushen/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Piers Corbyn to jeden z najbardziej znanych antyszczepionkowców na Wyspach Brytyjskich. Ale okazało się, że na pewno nie z najbystrzejszych. Mężczyzna dał się nabrać youtuberom, którzy przedstawili się jako przedstawiciele jednej z firm produkujących szczepionki.

Dezinformacja na temat COVID-19 specjalnością Rosjan

Niedawne słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego adresowane do antyszczepionkowców odbiły się szerokim echem. Wicepremier wskazał, że rozsiewane...

zobacz więcej

Corbyn to znana osoba na Wyspach Brytyjskich. Jest fizykiem, pracował w telewizji jako prezenter pogody, a jego brat Jeremy Corbyn przez lata był przywódcą Partii Pracy. Kiedy wybuchła pandemia COVID-19 Piers stał się zagorzałym przedstawicielem spiskowej teorii dziejów.

Najlepszego zdania nie miał także o szczepionkach, publikując w internecie nagrania, podważające bezpieczeństwo lekarstwa na COVID-19.

Z tego postanowili zadrwić youtuberzy Josh Pieters i Archie Manners, którzy skontaktowali się z mężczyzną, przedstawiając się jako przedstawiciele firmy AstraZeneca.

Na zaaranżowanym spotkaniu przekonali Corbyna, żeby od tej pory źle nie mówił o szczepionce tego producenta, a skupił się na preparatach Pfizera i Moderny. Na zachętę zaproponowali Corbynowi 10 tysięcy funtów łapówki.

Były dziennikarz bez mrugnięcia okiem zgodził się na propozycję i przyjął obiecaną gotówkę. Okazało się jednak, że wręczona gotówka pochodzi… z gry w Monopoly.Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej