RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Na pomoc Ani. Dziewczynka z każdym dniem traci oddech

10-letnia Ania Karolewicz z każdym dniem traci oddech i życie. Dziewczynka choruje na miopatię - chorobę, która objawia się zanikiem mięśni. Gdy kręgosłup zacznie miażdżyć serce, dla Ani nie będzie już ratunku. Koszt operacji i 6-miesięcznej rehabilitacji to ponad 2 mln złotych. Rodzice liczą na pomoc i wierzą, że Ania dostanie szanse na życie.

Dziennikarka TVP Kultura walczy z rakiem: Śmierć zagląda mi w oczy, a ja mam dla kogo żyć

Klementyna Wohl, 35-letnia wydawczyni TVP Kultura walczy o życie. Diagnoza: rozległy nowotwór w obrębie układu pokarmowego, nieoperacyjny. – Błagam...

zobacz więcej

Dziewczynka w swoim 10-letnim życiu doświadczyła bardzo wiele cierpienia. Ania cierpi na chorobę, która objawia się zanikiem mięśni, w wyniku czego kręgosłup wykrzywia się, zabiera oddech i niszczy narządy wewnętrzne.

– Ania oddycha już w tej chwili przez respirator, bo kręgosłup, który nie jest w stanie być utrzymany przez mięśnie, gnie się i przydusza narządy, w tym płuca – mówi Natalia Karolewicz, mama dziewczynki.

Choroba 10-latki jest tak ciężka, że żaden lekarz w Europie nie podjął się jej leczenia. Szansa na operację pojawiła się jednak w USA.

Po długi poszukiwaniach rodzice dziewczynki trafili do kliniki doktora Paleya, który operuje dzieci z najcięższymi wadami z całego świata. Lekarz potwierdził obawy, że bez operacji, dziewczynka nie przeżyje.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Koszt operacji i 6-miesięcznej rehabilitacji to ponad 2 mln złoty. Kwota całkowicie nieosiągalna dla rodziców Ani.

Czas działa na niekorzyść dziewczynki, dlatego rodzice proszą o pomoc i wierzą, że dzięki wielkim sercom ich córka dostanie szansę na życie.

10-letnią Anię można wesprzeć na stronie siepomaga.pl

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej