RAPORT

Pogarda

Owsiak broni języka nienawiści na „festiwalu miłości i tolerancji” i szczuje na wojewodę [WIDEO]

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zwrócił się do Jerzego Owsiaka z prośbą, aby wulgarne treści nie pojawiły się więcej podczas interakcji artystów z publicznością na trwającym POL’and’ROCK Festival. – Proszę więcej do mnie nie dzwonić – odpowiedział mu ze sceny Owsiak.

Raper krzyczy, publiczność odpowiada. „J...ć PiS” na „festiwalu miłości” Owsiaka

To miał być festiwal wolny od polityki. Tak zapowiadał podczas inauguracji POL'and'ROCK Festival Jerzy Owsiak. Szybko okazało się to nieaktualne. W...

zobacz więcej

W piątek podczas koncertu duetu Łona&Webber wykonawcy wraz z publicznością skandowali hasła znane ze Strajku Kobiet.

Kilka godzin później ze sceny odniósł się do tego Jerzy Owsiak, organizator festiwalu, z którym skontaktował się wojewoda zachodniopomorski. – Panie wojewodo, nie pan będzie mówił, o czym mają śpiewać artyści. Nie pan będzie ten festiwal tworzył, ani żaden wojewoda, król, cesarz czy Bóg. Proszę nie dzwonić do mnie o tej porze i nie mówić, co może krzyczeć publiczność – powiedział Owsiak.

Wojewoda: Festiwal to nie miejsce do agitacjiTak rozmowę z twórcą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przedstawił Bogucki.

„Pan Owsiak zapewniał również, że osobiście dopilnuje, aby podczas trwania festiwalu nie dochodziło do publicznego używania wulgaryzmów i używania języka nienawiści w stosunku do kogokolwiek oraz sam zadeklarował, że festiwal nie będzie miejscem agitacji politycznej.

Niestety podczas jednego z koncertów, wykonawca świadomie zachęcał ze sceny publiczność do wykrzykiwania wulgaryzmu. (…) Nie chodzi o zamach na wolność słowa i artystycznego wyrazu (jak próbował to wczoraj ze sceny przedstawić Pan Owsiak), ale o reakcję na wulgarny język i budowanie atmosfery nienawiści. Będę reagował w każdym przypadku, kiedy będą publicznie używane nienawistne, wulgarne słowa, bez względu na to gdzie, kto i wobec kogo, będzie ich używał” – napisał wojewoda na Facebooku.Do słów Owsiaka w mediach społecznościowych odniósł się Sławomir Jastrzębowski z Salonu 24. „A gdyby tak artyści krzyczeli „J…ć pedałów”, „J…ć Żydów”, to mogą? Serio? Dla siebie pytam…”
(fot. Twitter)
(fot. Twitter)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej