RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gratulacje dla złotej sztafety. Prezydent: „Radość i duma”

Polska z pierwszym złotym medalem w Tokio (fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP)
Polska z pierwszym złotym medalem w Tokio (fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP)

Mamy pierwszy złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W sobotnie popołudnie bezkonkurencyjna była sztafeta mieszana 4x400 metrów. Gratulacje złożył zwycięzcom Andrzej Duda. „Co za wynik! Rekord olimpijski i rekord Europy pobite! Radość i duma” – napisał na Twitterze prezydent.

Tokio 2020: Mamy złoto! Jesteśmy najlepsi! Wspaniały występ sztafety

Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów zdobyła złoto na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Biało-czerwoni w składzie: Karol Zalewski, Natalia...

zobacz więcej

Polska sztafeta w finale poprawili rekord Europy czasem 3.09,87. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie.

Polacy biegli w finale w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Ich czas jest rekordem Starego Kontynentu, a także rekordem olimpijskim. Świetnie na ostatnie zmianie zaprezentował się Duszyński, który ruszał na ostatnie 400 m na trzeciej pozycji.

Wspaniałego osiągnięcia pogratulował naszym sportowcom Andrzej Duda.

„Jest!!! Pierwszy na Igrzyskach w Tokio złoty medal dla Polski! Brawa, gratulacje i gorące podziękowania dla Zawodniczek i Zawodników naszej sztafety mieszanej 4x400 m. Co za wynik! Rekord olimpijski i rekord Europy pobite! Radość i duma!” – napisał na Twitterze prezydent.

To dopiero drugi medal dla Polski podczas trwających w Tokio igrzyskach.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej