RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Katowice. Śmierć 19-latki pod kołami autobusu. Kierowca zatrzymany

(fot. PAP/Hanna Bardo; Twitter)
(fot. PAP/Hanna Bardo; Twitter)

Kierowca autobusu, który w sobotę rano śmiertelnie potrącił 19-latkę w centrum Katowic, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – poinformowała katowicka policja. Funkcjonariusze wyjaśniają, dlaczego mężczyzna ruszył, mając przed sobą grupę osób. 31-latek był trzeźwy.

Próbował potrącić pieszych na plaży. Kierowca w rękach policji

Policja ujęła kierowcę, który w niedzielę próbował potrącić pieszych na plaży w Radymnie (woj. podkarpackie) na Podkarpaciu. W zdarzeniu na...

zobacz więcej

– Czynności dochodzeniowe w tej sprawie cały czas trwają, przesłuchiwani są świadkowie wypadku. Kierowca jest zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zgodnie z procedurą, policjanci mają 48 godzin na zgromadzenie materiału dowodowego w tej sprawie w celu przedstawienia zarzutów – powiedziała rzeczniczka katowickiej policji podkomisarz Agnieszka Żyłka.

Do wypadku doszło w sobotę przed szóstą rano nieopodal przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej w ścisłym centrum Katowic. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że nastolatka znalazła się pod kołami autobusu w wyniki bójki grupy osób - policja nie komentowała dotąd tych informacji, podkreślając, że weryfikowane są wszystkie okoliczności wypadku.

Bójka na środku drogi


Taką wersję zdarzenia potwierdza natomiast film, który w sobotę około południa pojawił się w mediach społecznościowych. Na nagraniu widać grupę młodych osób prowadzących bójkę na pasie ruchu ulicy Mickiewicza. Nadjeżdżający autobus miejski używa sygnałów dźwiękowych, zwalnia i zatrzymuje się, a chwilę później znów rusza. Nastolatka znajduje się pod kołami pojazdu, a jeden z mężczyzn jest przez kilka metrów popychany przez jadący autobus; pozostali uczestnicy bójki uciekają na boki; autobus odjechał w dalszą drogę.

Jak poinformowała podkom. Żyłka, nagranie jest znane policji i zostało zabezpieczone jako materiał dowodowy. Policjanci wyjaśniają, dlaczego kierowca ruszył, mając przed sobą grupę osób. Mężczyzna był trzeźwy. Pobrano mu także krew do badań pod kątem obecności środków odurzających.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Do wypadku doszło w pobliżu skrzyżowania ulic Mickiewicza i Stawowej w ścisłym centrum Katowic. To miejsce o dużym nasileniu ruchu pieszego, w pobliżu dużych galerii handlowych i dworca kolejowego.

Ruch samochodowy w pobliżu miejsca wypadku jest w sobotę wstrzymany, ulica Mickiewicza jest zablokowana. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej