RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Tokio 2020: Mamy złoto! Jesteśmy najlepsi! Wspaniały występ sztafety

Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetić i Kajetan Duszyński, czyli polska sztafeta mieszana 4x400 metrów sięgnęła po złoto igrzysk! Wspaniały, piękny sukces! Mamy drugi krążek w Tokio!

Tokio 2020. Rzutem na taśmę. Piotr Lisek w olimpijskim finale!

Piotr Lisek dostarczył kibicom sporo emocji, a sobie wiele stresu w eliminacjach konkursu skoku tyczce na igrzyskach olimpijskich w Tokio....

zobacz więcej

Już w eliminacjach dostaliśmy sygnał, że Polacy mogą zaistnieć w debiutującej na igrzyskach konkurencji. Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński pobiegli na miarę rekordu Europy, zapewniając, że „stać ich na jeszcze więcej”, a rekord przetrwa „co najwyżej 24 godziny”.

Aleksander Matusiński, trener sztafety, przed finałem zdecydował się na iście pokerową zagrywkę, wymieniając... niemal całą sztafetę. Ostał się tylko na czwartej zmianie Kajetan Duszyński, a w miejsce Kowaluka, Baumgart-Witan i Hołub-Kowalik weszli szybsi, indywidualnie lepsi w tym sezonie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek i Justyna Święty-Ersetić. I wszyscy spisali się znakomicie!

Polacy od początku gonili. Byli na piątym, potem trzecim miejscu, a że za naszymi plecami sunęli też Amerykanie, istniały uzasadnione obawy, że piękny wyścig może skończyć się bez medalu. Na czwartej zmianie potężną przewagę Dominikany zmarnował jednak Alexander Ogando, którego dogoniła reszta stawki. W starciu z Ramseyem Angelą (Holandia) i Vernonem Norwoodem (USA) najlepiej wypadł... Kajetan Duszyński, który mknął co sił, wyprzedzając rywali na ostatnich 100 metrach i przewagi tej już nie marnując.

Polacy dokonali czegoś niesamowitego. Pobili rekord olimpijski, pokonali kilka mocniejszych – przynajmniej na papierze – reprezentacji, osiągając wspaniały sukces. To drugi medal na tych igrzyskach i pierwszy złoty. Na pewno nie ostatni.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej