RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ks. Oko: Każdy, kto tuszował molestowanie dzieci, uczestniczył w ciężkim przestępstwie

Ks. Dariusz Oko (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
Ks. Dariusz Oko (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Za informowanie o pedofilii i homoseksualizmie ks. prof. Dariusz Oko został skazany przez niemiecki sąd. Teraz podkreśla, że jego zdaniem każdy, kto tuszował wykorzystywanie dzieci „i przenosił księży na inne parafie, uczestniczył w bardzo ciężkim przestępstwie”. – Gwałt na dziecku i molestowanie to największe zbrodnie – podkreśla.

„Koniec mojego wsparcia dla WOŚP”. Ostro po mowie nienawiści na festiwalu Owsiaka

Na festiwalu POL'and'ROCK artyści zachęcali zebraną młodzież, by wulgarnie wyzywała partię rządzącą. „To jest podżeganie do nienawiści” – piszą...

zobacz więcej

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za artykuł w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”. Szczerzej o tej sprawie informowaliśmy   TUTAJ.

Teraz w rozmowie z „Dziennikiem Polskim” duchowny tłumaczy, że pedofilia to potworna zbrodnia, a jej ofiary „nieraz mają jakby naruszony kręgosłup duchowy, nie są w stanie normalnie funkcjonować w życiu rodzinnym, cierpią do końca swoich dni na ziemi”.

Zobacz także ->  Ks. Oko: Niemcy zabraniają ratować kleryków przed homoklikami, jak zabraniali ratować Żydów

– Nieraz sami stają się pedofilami. A sprawcy byli chronieni często dlatego, że byli pedofilami, ale też zarazem – nawet w 80 proc. – homoseksualistami. Należeli do tej samej lawendowej mafii, co ich przełożeni i stąd swój bronił swego. Nawet za cenę dalszych zbrodni na dzieciach, nawet za cenę strasznej kompromitacji i niszczenia Kościoła – powiedział Dariusz Oko.

Cześć i chwała Powstańcom Warszawskim!

zobacz więcej

Ksiądz ocenił, że jeśli udowodni się winę biskupa czy prowincjała zakonnego, który chronił pedofila, to powinien ponieść odpowiedzialność. – Często podobną, a nawet większą niż sam pedofilski predator, drapieżnik – zaznaczył.

Ks. Oko stanowczo o przyszłości Kościoła


Pytany o to, czy Kościół przetrwa starcie z potężnym problemem wykorzystywania dzieci, ks. Oko zapewnił, że „Kościół jest Boży i przetrwa na pewno”.

Zobacz także ->  Arcybiskup trafił do szpitala. Stan poważny. Prośba o modlitwę

– To zapewnia nam sam Bóg. (…) Nawet największe grzechy świeckich i duchownych całkowicie go nie zniszczą. W pewnych krajach może go jednak prawie całkowicie zniszczyć konsumpcjonizm – jak w Holandii i Belgi, albo terror – jak w Związku Sowieckim, Chinach czy Kambodży – zaznaczył.

Przyznał, że „teraz może nas zniszczyć terror genderowy, który coraz bardziej przybiera na sile w Europie”. – Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony – podsumował cytując Pismo Święte (Mt 10,23). – Nawet jak go zmiażdżą, jak „przegra”, to wygra – stwierdził.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej