RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Koniec mojego wsparcia dla WOŚP”. Ostro po mowie nienawiści na festiwalu Owsiaka

Lider WOŚP Jerzy Owsiak (fot. PAP/Gniewomir Lubczyk)
Lider WOŚP Jerzy Owsiak (fot. PAP/Gniewomir Lubczyk)

Na festiwalu POL'and'ROCK artyści zachęcali zebraną młodzież, by wulgarnie wyzywała partię rządzącą. „To jest podżeganie do nienawiści” – piszą internauci. Podkreślają, że Jerzy Owsiak od lat chętnie obraża innych ludzi, ale czegoś takiego jeszcze nie było. „Nigdy już nie wpłacę żadnych pieniędzy na WOŚP” – deklarują.

Policja: Wykonamy czynności wyjaśniające w sprawie słów Owsiaka

W sprawie słów Jerzego Owsiaka, które padły pod koniec Festiwalu Pol'and'Rock, policja wykona czynności wyjaśniające. Czynności te pozwolą...

zobacz więcej

W tym roku jak zwykle Jerzy Owsiak zaprosił na POL'and'ROCK osoby ostro krytykujące rząd Zjednoczonej Prawicy. W związku z tym na scenach pojawią się m.in. znana z licznych starć z policją  organizatorka Strajku Kobiet Marta Lempart oraz były kandydat Koalicji Obywatelskiej i adwokat  Michał Wawrykiewicz z inicjatywy Wolne Sądy.

W sieci krąży już z kolei nagranie pokazujące, jak jeden z artystów zachęca zgromadzony tłum do okrzyków: „J***ć PiS”.

Zobacz także ->  Raper krzyczy, publiczność odpowiada. „J...ć PiS” na „festiwalu miłości” Owsiaka

„Moje wsparcie dla WOŚP dobiegło końca. Dziękuję za uwagę” – napisał na Twitterze Sławomir Jastrzębowski z portalu salon24.pl.

„Dramat. Nigdy już nie wpłacę żadnych pieniędzy na akcje Owsiaka. To, co tam wyprawiają, to jest obrzydliwe” – dodała była działaczka PO Aleksandra Wasilewska.

Absurdalny wpis Gronkiewicz–Waltz. Internauci nie wytrzymali

Szef Centrum Analiz Strategicznych pokazał na Twitterze, że obecnie inflacja faktycznie jest wysoka, ale za rządów PiS i tak niższa, niż za czasów...

zobacz więcej

„Osoby z tej sceny usiądą za kilka dni w TVN i oznajmią z przekonaniem, że: »Trzeba kochać wszystkich ludzi«” – napisała na Twitterze dziennikarka Telewizji Polskiej Magdalena Ogórek. „Prowadząca doda, że brzydzi się szczuciem i nienawiścią, wyrzucając ze studia posła, a na deser będzie wywiad z profesorem Tuskiem” – dodała.

Z kolei publicysta Rafał Ziemkiewicz stwierdził: „A poza swoimi obłudnym kawałkami o miłości i tolerancji Owsiak nie opowiadał w tym roku o moralnej odpowiedzialności za śmierć Adamowicza mediów, które tropiły gdańskie przekręty? Tak pytam…”

Zobacz także ->  WOŚP gra ze Strajkiem Kobiet. „Owsiak podpisał się pod postulatem aborcji na żądanie”

„Patointeligencja” – skomentował polityk Porozumienia Jan Strzeżek.

Internauci dodają, że „żal im ludzi”, którzy zachowują się w ten sposób. „Wolność nie polega na skandowaniu głupszych czy mniej głupich hasełek, ale na samodzielnym myśleniu. Każdy kto powtarza bezmyślnie slogany jest niewolnikiem. Żal mi tej młodzieży, tak okłamanej i zmanipulowanej. Serio” – piszą.

Hasło „To jest wojna” przesłaniem WOŚP. Owsiak promuje proaborcyjną symbolikę

Obraz z hasłami „Jesteśmy mocni, to jest wojna” i symbolem tzw. Strajku Kobiet wystawił na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sam szef...

zobacz więcej

W sieci pojawia się również wiele odniesień do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Czy WOŚP to ideologiczna lewicowa organizacja? Dzieci pytają” – komentują internauci.

„Jak to było? Hejtstop?” – pytają przypominając wielką akcję Jerzego Owsiaka, który apelował o wzajemny szacunek i unikanie mowy nienawiści.

Zobacz także ->  Młynarska ostro o Owsiaku ws. aborcji: Jesteś dziadersem

„Taki właśnie »festiwal miłości i tolerancji« organizuje pan Owsiak. W rzeczywistości to pełen nienawiści i indoktrynacji spęd »owsiakowej« sekty” – oceniają.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej