RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Czy w tę niedzielę sklepy będą otwarte?

W sklepach nadal obowiązuje rygor sanitarny i limity osób (fot. PAP/G.Momot)
W sklepach nadal obowiązuje rygor sanitarny i limity osób (fot. PAP/G.Momot)

W niedzielę, 1 sierpnia br. sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach obowiązuje rygor sanitarny i limity osób.

Filet mający 40 proc. lodu. Fałszowana żywność w Małopolsce

Mrożone filety rybne pangi, których krajem pochodzenia miała być Szwajcaria, były sprzedawane na wagę w jednym ze sklepów w Małopolsce. Podczas...

zobacz więcej

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje tylko w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w ostatnią niedzielę sierpnia i w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Ustawa o zakazie handlu


Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

Zobacz także: Polacy chętnie wracają do tradycyjnych zakupów

We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni. W placówkach handlowych obowiązują również limit osób – 1 osoba na 10 m kw. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej