RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Broadway: W teatrach będą wymagane szczepienia oraz maski

Podczas spektakli wymagane będą maseczki (fot. Alexi Rosenfeld/Getty Images)
Podczas spektakli wymagane będą maseczki (fot. Alexi Rosenfeld/Getty Images)

Wstęp do teatrów na Broadwayu będą miały tylko osoby w pełni zaszczepione, a podczas spektakli wymagane będą maseczki zakrywające usta i nos – poinformowała Broadway League. Jest to krajowe stowarzyszenie handlowe dla przemysłu teatralnego na Broadwayu z siedzibą w Nowym Jorku.

USA: Obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników federalnych

Prezydent USA Joe Biden ogłosił w czwartek, że pracownicy administracji federalnej i usługodawcy będą musieli przedstawić dowód szczepienia...

zobacz więcej

W wydanym oświadczeniu napisano też, że w pełni zaszczepieni będą wszyscy artyści, personel techniczny i obsługa teatralna. Maseczki będzie można zdjąć jedynie podczas jedzenia i picia w przeznaczonych do tego miejscach. Przepisy nie będą dotyczyły dzieci poniżej 12 lat, na razie nie objęte szczepieniami, osoby nie mogące się zaszczepić ze względu na stan zdrowia lub ze względów religijnych. Te osoby będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa .

Gdzie dokładnie będą obowiązywać przepisy?


Przepisy te zaczną obowiązywać od października i obejmą wszystkie 41 teatrów na Broadwayu. Stowarzyszenie poinformowało też, że sytuacja zostanie ponownie przeanalizowana we wrześniu i wówczas będzie podjęta decyzja o ograniczeniach, jeśli chodzi o spektakle w listopadzie i w następnych miesiącach.

Teatry na Broadwayu, które zostały zamknięte podczas pierwszej fali pandemii w Nowym Jorku na wiosnę ubiegłego roku, mają w pełni otworzyć się we wrześniu. Wcześniej odbędą się tylko dwa spektakle: „Springsteen on Broadway” i „Pass Over”, na które wejdą tylko osoby w pełni zaszczepione.

Wymagane pełne zaszczepienie


Już we wtorek Metropolitan Opera w Nowym Jorku poinformowała, że w nowym sezonie będzie wymagała od wszystkich widzów na spektaklach i wykonawców pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19. Władze w Stanach Zjednoczonych podejmują wysiłki na rzecz zaszczepienia jak największej liczby obywateli przed wzmagającą się kolejną falą zakażeń, tym razem bardzo inwazyjnym wariantem delta koronawirusa.

Prezydent USA Joe Biden wymaga także od medyków, pracowników administracji federalnej i usługodawców, aby przedstawili dowód szczepienia przeciwko COVID-19 lub poddali się regularnym testom. Zmiany obejmą ponad 4 miliony pracowników. Szpitale i inne placówki służby zdrowia powinny wymagać od swoich pracowników szczepień przeciwko COVID-19 – tak stwierdziła koalicja siedmiu amerykańskich organizacji reprezentujących pracowników medycznych.

Zobacz także: USA: Prezydent Biden chce by Amerykanie dostawali pieniądze za szczepienie

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej