RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Szczepienie w parafii. Na Pomorzu powstaną mobilne punkty

Szczepionkę będzie można przyjąć bez wcześniejszej rejestracji (fot. PAP/G.Michałowski)
Szczepionkę będzie można przyjąć bez wcześniejszej rejestracji (fot. PAP/G.Michałowski)

W najbliższą niedzielę przy wybranych parafiach na Pomorzu otwarte będą mobilne punkty szczepień przeciw COVID-19. Można otrzymać w nich zastrzyk bez wcześniejszych zapisów – poinformował w piątek Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku.

Minister Zdrowia: Nie szczepisz się? Szef będzie mógł cię przesunąć na inne stanowisko

Myślimy o projekcie zakładającym, że firmy, które wykażą zaszczepionych pracowników, zwłaszcza mających kontakt z klientami, nie będą miały...

zobacz więcej

„Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, we współpracy z gminami, przygotował akcję szczepień przeciw COVID-19. Odbędzie się ona w niedzielę 1 sierpnia w tych gminach, gdzie odsetek osób zaszczepionych jest niski” – podał urząd wojewódzki.

Plenerowe punkty będą zlokalizowane m.in. w pobliżu kościołów, głównie w salkach katechetycznych. Zostaną one uruchomione z myślą o wiernych, którzy przyjdą na niedzielne msze święte, a nie są jeszcze zaszczepieni.

Gdzie można się zaszczepić?


Z komunikatu zamieszczonego na stronie urzędu wynika, że punkty będą działały m.in. w salce katechetycznej przy parafii św. Elżbiety w Pinczynie (godz. 8.00-17.30), w oratorium św. Jana Bosko przy parafii św. Piotra i Pawła w Główczycach (godz. 9.00-14.00), w domu katechetycznym przy parafii Świętej Trójcy w Sulęczynie (godz. 9.00-18.00), domu katechetycznym przy parafii Wszystkich Świętych w Skórczu (godz. 9.00-18.00), na placu przy kościele św. Wojciecha w Tuchomiu (godz. 9.00-13.00), na parkingu przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Rozalii z Palermo w Wierzchucinie (godz. 9.00-14.00) i w parafii św. Jerzego w Tychnowach (8.30-15.00).

Premier apeluje o szczepienie się przeciw COVID-19

Apeluję o szczepienie się przeciw COVID-19. To co dzieje się w Europie Zachodniej wskazuje na ryzyko. 99 proc. najbardziej dramatycznych przypadków...

zobacz więcej

W świetlicy wiejskiej w Rajkowach, dzięki uprzejmości władz Gdyni, chętnych zaszczepi zespół tzw. szczepibusa. Zastrzyki będą tam podawane w godz. 9.00-18.00.

W niedzielę szczepienia będą również prowadzone w Kaszubskim Centrum Medycznym w Sierakowicach (godz. 10.00-18.00), Gminnym Domu Kultury w Linii (godz. 10.00-13.30), Szkole Podstawowej w Strzepczu (godz. 14.15-18.00), w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Luzinie (godz. 8.00-16.00) i w Urzędzie Miejskim w Brusach.

W każdym z wymienionych punktów będzie można przyjąć preparat bez wcześniejszej rejestracji.

Władze państwowe i samorządowe wciąż zachęcają Polaków do szczepienia się przeciwko COVID-19 podkreślając, że jest to jedyna i skuteczną metoda walki z koronawirusem. Do apeli władz świeckich dołączył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Przed tygodniem wystosował on list do wiernych, w którym podkreślił m.in., że na szczepienia trzeba spojrzeć „w świetle piątego przykazania Bożego.”

Z raportu opublikowanego w piątek na stronie Gov.pl wynika, że na Pomorzu zastrzyk przeciw COVID-19 otrzymały w sumie 2 246 122 osoby. W pełni zaszczepionych jest 1 055 363 mieszkańców regionu (54 proc. populacji powyżej 12 lat).

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej