RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Wybierasz się do Niemiec? Od niedzieli ważna zmiana

Niezaszczepieni będą musieli pokazać wynik testu PCR (fot. Ying Tang/Nur/Getty Images)
Niezaszczepieni będą musieli pokazać wynik testu PCR (fot. Ying Tang/Nur/Getty Images)

Wjeżdżając do Niemiec z Polski trzeba będzie posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa. Nie dotyczy to osób zaszczepionych i ozdrowieńców.

Ogniska koronawirusa wśród zbieraczy leśnych jagód

Analiza testów przeprowadzonych u 76 zbieraczy leśnych jagód wykazała, że co najmniej 68 z nich zakażonych jest koronawirusem – poinformowały w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Od niedzieli 1 sierpnia wszystkie osoby powyżej 12. roku życia wjeżdżające do Niemiec będą musiały posiadać aktualny negatywny wynik testu na koronawirusa. Obowiązek ten nie będzie dotyczył osób w pełni zaszczepionych oraz ozdrowieńców. Szczepienie albo przebycie choroby musi być udokumentowane.

Inne, ostrzejsze przepisy dotyczyć będą przyjazdu do Niemiec z terenów uważanych za obszary wysokiego ryzyka. Osoby niezaszczepione albo te, które nie przeszły choroby, będą musiały udać się na kwarantannę.

Za obszary wysokie ryzyka Niemcy uznają obecnie m.in. Wielką Brytanię, Holandię, Hiszpanię czy Portugalię. Na liście tej nie ma Polski.

USA: Prezydent Biden chce by Amerykanie dostawali pieniądze za szczepienie

Prezydent Joe Biden chce, by stanowe i lokalne władze oferowały nowo zaszczepionym na COVID-19 Amerykanom 100 dolarów – poinformował w czwartek...

zobacz więcej

Rząd w Berlinie nie planuje wprowadzenia stałych kontroli na granicach czy dworcach kolejowych. Mają być prowadzone wyrywkowo. Projekt rozporządzenia przewiduje też zwolnienie z obowiązku testów dla pracowników w regionach przygranicznych regularnie przekraczających granice oraz dla małego ruchu granicznego.

Ogłaszając zmiany w przepisach, które dotkną też tysiące Niemców wracających właśnie z zagranicznych urlopów, wicekanclerz Niemiec Olaf Scholz mówił, że trzeba chronić zdrowie mieszkańców.

– Musimy zapobiec temu, aby jesienią doszło do takiej sytuacji jak w ubiegłym roku. Pomagają nam w tym szczepienia, ale też testowanie – mówił w telewizji ARD.

Niemiecki Instytut Roberta Kocha, koordynujący w Niemczech walkę z pandemią koronawirusa informuje, że zakażenia do których doszło podczas zagranicznych podróży w coraz większym stopniu odpowiadają za coraz szybszy wzrost liczby infekcji w Niemczech.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 2454 nowych zachorowań. Z kolei wskaźnik pokazujący liczbę zakażeń na 100 tys. mieszkańców zrósł w lipcu z 4,9 do 16,5.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej