RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ogromne pożary w pobliżu tureckich kurortów. Są ofiary [WIDEO I ZDJĘCIA]

Służby ewakuowały kilkanaście okolicznych wiosek (fot. Twoje Info)
Służby ewakuowały kilkanaście okolicznych wiosek (fot. Twoje Info)

W Turcji w pożarze lasu w pobliżu miasta Manavgat oddalonego około 70 km od turystycznego miasta Antalya zginęły trzy osoby – poinformowały w czwartek tureckie media.

Zniszczenia po wichurach. Służby apelują o rozsądek

W Borach Tucholskich trwa usuwanie zniszczeń po wichurach. Leśnicy apelują o rozsadek i proszą by nie zbliżać się do pracujących...

zobacz więcej

Z powodu pożaru służby ewakuowały kilkanaście okolicznych wiosek.

Ogień, który w środę pojawił się w lesie niedaleko Manavgat, na skutek silnych wiatrów szybko dosięgnął zabudowanych terenów. Pożar strawił domy, pola i tereny uprawne w wielu miejscowościach.

Ponad 100 osób zatruło się dymem


Jedną z ofiar śmiertelnych żywiołu jest 82-letnia kobieta, która o własnych siłach nie mogła opuścić swojego domu. Z powodu zatrucia dymem do szpitali przewieziono 122 osoby, trzy zostały poważnie poparzone. W czwartek rano 58 osób wciąż pozostawało pod opieką w szpitalu. Pożar uwięził też 10 osób pływających łódką po jeziorze. W czwartek dotarli do nich ratownicy.
(fot. Twoje Info)
(fot. Twoje Info)

Tragiczne skutki powodzi w Niemczech. Zdjęcia z platformy Twoje Info [GALERIA]

W Europie najbardziej poszkodowani przez powódź zostali Niemcy. Podczas największej od dziesięcioleci klęski żywiołowej zginęło tam co najmniej 157...

zobacz więcej

– Wszelka pomoc potrzebna naszym obywatelom poszkodowanym w pożarze zostanie im udzielona – oświadczył w środę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, obiecując dogłębne śledztwo w sprawie przyczyn pożaru.

Setki pracowników służb ratowniczych wspomagane helikopterami i samolotem gaśniczym próbują opanować pożar.

„To nie było przypadkowe zjawisko”


Przyczyny zdarzenia na razie nie są znane. Jedną z przyjętych przez policję wersji jest celowe podpalenie. – Pożar rozpoczął się w czterech różnych miejscach, co wskazuje, że mogło to nie być przypadkowe zjawisko. W tej chwili nie posiadamy jednak dokładnych informacji – komentował Muhittin Bocek, burmistrz Antalya.

Bocek zapewnił, że obiekty turystyczne nie są zagrożone.

Zobacz także: Ogromny pożar w Turcji. Otrzymaliśmy zdjęcia od czytelnika [GALERIA] Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej