RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strzały na klatce schodowej. Odrzucony 41-latek groził kobiecie pozbawieniem życia

Agresywny mężczyzna strzelał do sąsiadki z wiatrówki (fot. Shutterstock; Policja)
Agresywny mężczyzna strzelał do sąsiadki z wiatrówki (fot. Shutterstock; Policja)

Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Tarnobrzega na Podkarpaciu podejrzanego o strzelanie z wiatrówki do sąsiadki. Mężczyzna miał grozić kobiecie pozbawieniem życia, bo odrzuciła jego miłosne zaloty. Podejrzany usłyszał trzy zarzuty, grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Ranił 16-latkę śrutem z wiatrówki w okolicę oka. Strzelał przez okno

32-letni mężczyzna z okna swojego mieszkania strzelał z wiatrówki do uczniów znajdujących się przed budynkiem legnickiej szkoły. Zranił śrutem...

zobacz więcej

Jak poinformowała w piątek podkarpacka policja, do zdarzenia doszło we wtorek w jednym z bloków w Tarnobrzegu. Policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który groził kobiecie i strzelał w jej kierunku z wiatrówki.

Stało się to na klatce schodowej w jednym z bloków przy ul. Dąbrowskiej w Tarnobrzegu. „Będący w tym rejonie patrol natychmiast udał się na miejsce zdarzenia. W trakcie interwencji policjanci ustalili świadków przestępstwa i potwierdzili, że nikt nie został postrzelony” – podała policja.

Mundurowi ustalili, że jeden z lokatorów wyzywał sąsiadkę, z balkonu rzucił w jej kierunku doniczką, a następnie dobijał się do jej mieszkania. Agresywny mężczyzna, widząc kobietę na klatce schodowej, zaczął strzelać do niej z wiatrówki metalowym śrutem. Powodem takiego zachowania było odrzucenie przez kobietę jego zalotów.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu. Na miejscu zabezpieczono ślady oraz wiatrówkę z lunetą. Jak zaznaczyła w notatce policja, mieszkaniec Tarnobrzega był w przeszłości notowany za czyny zabronione.

41-latek został przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji oraz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 3 lat więzienia.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej