RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziennikarz TVP odpowiada na zarzuty Donalda Tuska

Dziennikarz TVP odpowiada na zarzuty lidera opozycji wobec Telewizji Polskiej (fot. Shutterstock)
Dziennikarz TVP odpowiada na zarzuty lidera opozycji wobec Telewizji Polskiej (fot. Shutterstock)

– To nietrafiony i niezgodny z prawdą zarzut, że TVP nie informuje o pandemii czy szczepieniach – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Adam Giza, dziennikarz TVP, który zajmuje się tematyką medyczną.

Tusk obiecuje „rzetelnie” odpowiadać na pytania... pod warunkiem, że mu się spodobają [WIDEO]

Polityk zlekceważył wszystkie pytania dziennikarza TVP.

zobacz więcej

Na czwartkowej konferencji prasowej Donald Tusk stwierdził, że Telewizja Polska powinna włączyć się w walkę z epidemią. – Macie do wykonania misję, pomyślcie, ilu ludzi możecie uratować, jeśli przeznaczycie tę negatywną energię na przekonywanie ludzi do szczepień, na oddanie anteny ekspertom – mówił Tusk. Na jego zarzuty zareagował obecny na sali reporter TVP. Wymienił kilka programów stacji publicznej, z których od miesięcy Polacy dowiadują się o zagrożeniach związanych z koronawirusem i gdzie są zachęcani do masowych szczepień. Teraz do zarzutów lidera opozycji ustosunkował się dziennikarz TVP Adam Giza, który prowadzi na naszej antenie programy o tematyce medycznej.

Prawie 450 odcinków i nagroda


Od początku pandemii czyli od marca ubiegłego roku Telewizja Polska realizuje kilka programów, które cieszą się ogromną oglądalnością. – Wśród nich wiodącą rolę zwłaszcza w początkowej fazie pandemii odgrywał „Koronawirus Poradnik”, w którym lekarze odpowiadali na pytania widzów. Pokazując, że TVP jest przede wszystkim blisko i dla widzów, którzy w trudnym okresie pandemii otrzymują precyzyjne odpowiedzi na swoje pytania zadawane drogą mailową i telefoniczną – powiedział Giza i podkreślił, że to pokazuje w pełni realizację misji.

– W pierwszym miesiącu oglądalność programu „Koronawirus Poradnik” sięgała półtora miliona, co pokazywało ogromne zainteresowanie kanałem. Potwierdzają to także badania AGB Nielsen dostępne w wirtualnychmediach. Przekładało się to również na odzew w mediach społecznościowych. Program trafiał też do YouTuba gdzie przyciągał setki tysięcy widzów i pozytywne komentarze – wylicza dziennikarz. Program został także doceniony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia, które prowadzącemu Adamowi Gizie przyznało pierwszą nagrodę w konkursie „Medyczny Dziennikarz roku 2020”.
Adam Giza, dziennikarz TVP (fot. Forum/ForumGwiazd.com.pl)
Adam Giza, dziennikarz TVP (fot. Forum/ForumGwiazd.com.pl)

Dziennikarz TVP Info z prestiżową nagrodą. „Widz zasługuje na rzetelne informacje”

Dziennikarz TVP Info Adam Giza otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie „Medyczny Dziennikarz roku 2020”. Prestiżowe wyróżnienie przyznało...

zobacz więcej

Goście z listy 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie


Do programu przychodzili najlepsi eksperci z różnych medycznych dziedzin. Lista gości to ponad 60 nazwisk osób z tytułami naukowymi, jak choćby prof. Piotr Skarżyński, prof. Piotr Buszman, prof. Jacek Szaflik. – To specjaliści z listy 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie magazynu „Puls Medycyny”. Program rozwijał się. Uruchomiliśmy linię telefoniczną. W pierwszym dniu jej działania przyjęła 3 tysiące połączeń. Program był emitowany na antenie wiele razy dziennie – mówi Giza.

Dziennikarz podkreśla, że zarzut Tuska jest nietrafiony i niezgodny z prawdą. – W drugiej fazie pandemii skupiliśmy się także na Narodowym Programie Szczepień. Od grudnia, odkąd realizowane są szczepienia w Polsce każdego dnia na antenie TVP mamy program „Koronawirus szczepionka”. W tym przypadku analizujemy zagadnienia związane ze szczepieniami z udziałem ekspertów. W tym przypadku do długiej listy specjalistów dokooptowaliśmy także ekspertów ze świata. Jeśli chcieliśmy interpretować szczepienia w ujęciu amerykańskim to robił to prof. Paweł Kaliński z Roswell Park Comprehensive Cancer Center. Kiedy chcieliśmy sprawdzić, jak sprawa postępuje w Egipcie, na Bali czy na Węgrzech to robiliśmy w TVP Polonia w programie „Alert Covid”, w którym rozmawialiśmy z ludźmi, którzy tam obserwowali postępy w szczepieniach – wymienia Adam Giza i wskazuje, że z czasem na antenie padały coraz bardziej szczegółowe pytania. Nawet takie, które wydawało się mogą mieć podłoże satyryczne filtrowane były przez pryzmat profesora medycyny, dr. nauk medycznych czy specjalisty wirusologa czy farmacji.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej