RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Mógł kogoś zabić! Totalnie pijany pędził drogą ekspresową [WIDEO]

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze informuje o szczegółach (fot. lubuska.policja.gov.pl)
Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze informuje o szczegółach (fot. lubuska.policja.gov.pl)

Jadąc na służbę policjant z Zielonej Góry zauważył auto pędzące od barierki do barierki. Gdy samochód został zatrzymany, a kierowca wysiadł, nie mógł utrzymać się na nogach. Badanie wykazało, że miał trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci nie rozumieli, co do nich mówi. „Cudem uniknął zderzenia z innymi pojazdami” – relacjonują funkcjonariusze.

Rewolucja w polskim prawie. „Radykalne zaostrzenie kar”

Piraci drogowi wciąż są zmorą na polskich drogach, stąd zmiany w prawie i zaostrzenia kar. Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że właśnie zrobiono...

zobacz więcej

Policjant, który zauważył pijanego kierowcę powiadomił kolegów, a sam jechał za podejrzanym. Kierujący Clio przez cały czas jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej, zwalniał lub przyspieszał, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W pewnym momencie wyjechał na drogę ekspresową S3, gdzie pędził z nadmierną prędkością. Kilka razy dosłownie otarł się o barierki zabezpieczające, a także ledwie uniknął zderzenia z ciężarówką.

Zobacz także ->  Nocne spotkanie Tuska pod nieobecność Budki. „Tworzy krąg zaufanych”

Po kilku kilometrach doszło do sytuacji, gdzie tylko czujność i refleks kierującego fiatem Seicento uratowała go przed zderzeniem. Kierowca Seicento widząc w lusterku niebezpiecznie poruszający się za nim pojazd zjechał na pas awaryjny i to prawdopodobnie ten manewr uratował go przed zderzeniem z pijanym kierowcą.

Spot PiS podbija sieć. „Jaki ład, panie Donaldzie?” [WIDEO]

Наш человек в Варшаве (ros. „Nasz człowiek w Warszawie) – pisały o Donaldzie Tusku proputinowskie media, gdy ten był premierem RP. Teraz Tusk...

zobacz więcej

Nie mógł się wysłowić


Następnie kierujący Renaultem zjechał z drogi ekspresowej na węzeł w Niedoradzu. Tu już czekali na niego policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, którzy go zatrzymali i dosłownie wyciągnęli z samochodu. Mężczyzna był tak pijany, że ledwie stał na nogach.

Policjanci mieli trudności, żeby zrozumieć, co do nich mówi. Kierującym okazał się 29-letni zielonogórzanin. Badanie wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do Zielonej Góry, jego samochód odholowano na parking strzeżony, a podróżujący z nim pies trafił do schroniska. 29-latek będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Zobacz także ->  Milejów. Makabryczna śmierć 8-latka, przejechała go ciotka

Konsekwencje jazdy po alkoholu są dotkliwe. Kierujący będący w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tys. zł grzywny, a także grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dzięki czujności i reakcji zielonogórskiego policjanta komisarza Sławomira Wojsy, kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany i wyeliminowany z dróg. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej