RAPORT

Tusk kontra Tusk

Polityk KO z zarzutami. Chodzi o wykorzystywanie seksualne

Chodzież. Mężczyzna usłyszał zarzuty (fot. Shutterstock)
Chodzież. Mężczyzna usłyszał zarzuty (fot. Shutterstock)

67-latek z Chodzieży usłyszał trzy zarzuty. Jak potwierdził portalowi tvp.info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, chodzi o doprowadzenie do innych czynności seksualnych dwóch małoletnich 15-latek. Tymczasem lokalne media dodają, że chodzi o Remigiusza N. „To polityk Koalicji Obywatelskiej. Jest także radnym powiatu chodzieskiego” – czytamy.

Nocne spotkanie Tuska pod nieobecność Budki. „Tworzy krąg zaufanych”

Lider PO Donald Tusk rozmawiał do późnych godzin nocnych z wiceszefem partii Tomaszem Siemoniakiem, marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim i posłem...

zobacz więcej

Remigiusz N. miał wykorzystywać seksualnie poszkodowane na terenie stanicy WOPR w Chodzieży, gdzie jest prezesem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Co ważne, mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Zobacz także ->  Milejów. Makabryczna śmierć 8-latka, przejechała go ciotka

Tymczasem jak informuje PAP, organy ścigania o sprawie zawiadomiła matka jednej z pokrzywdzonych. Do wykorzystywania seksualnego miało dochodzić w okresie od czerwca do lipca.

Policjant i recydywista oskarżeni o 44 przestępstwa

Funkcjonariusz z komendy wojewódzkiej policji miał utrzymywać bliskie relacje z recydywistą, dla którego sprawdzał informacje w policyjnej bazie...

zobacz więcej

Jak podają lokalne media, Remigiusz N. jest członkiem rady powiatu chodzieskiego. Doniesienia te udało nam się nieoficjalnie potwierdzić w rozmowach z politykami z tego regionu. Ostatni mandat radnego 67-latek zdobył w 2018 roku startując z list Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Zobacz także ->  „Może przeoczyłem”. Poseł wypunktował dziennikarkę TVN

Teraz mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia.

Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego, a także zakazów: zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, pełnienia funkcji związanych z nadzorem nad młodzieżą oraz opuszczania kraju.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej