RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chińczyk oskarżony o szpiegostwo ponownie zatrzymany

Weijing W. trafił do aresztu (fot. PAP/Wojtek Kamiński )
Weijing W. trafił do aresztu (fot. PAP/Wojtek Kamiński )

W czwartek Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała ponownie obywatela Chin oskarżonego o szpiegostwo na rzecz chińskich służb specjalnych Weijinga W. – dowiedział się portal tvp.info. Mężczyzna trafił do aresztu. ABW podjęła działania na podstawie decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, który zdecydował o ponownym areszcie.

TVP Info: Chińczyk i były oficer ABW zatrzymani. „Podejrzani o współpracę z obcym wywiadem”

ABW zatrzymała Polaka i Chińczyka podejrzanych o współpracę z chińskimi służbami specjalnymi – dowiedzieli się dziennikarze TVP Info. Weijing W....

zobacz więcej

Śledztwo dotyczące Weijinga W. oraz Piotra D. – drugiego podejrzanego w tej sprawie – zostało wszczęte na podstawie materiałów ABW.

Mężczyźni zostali zatrzymani 8 stycznia 2019 roku. Usłyszeli wówczas zarzuty związane ze szpiegostwem na rzecz chińskich służb.

Na bazie ustaleń i materiału dowodowego Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko obu podejrzanym.

Piotr D. jest byłym funkcjonariuszem ABW, a Weijing W. pracował w chińskim koncernie telekomunikacyjnym. Obaj mieli prowadzić działalność szpiegowską na szkodę interesów RP.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej