RAPORT

Tusk kontra Tusk

Nocne spotkanie Tuska pod nieobecność Budki. „Tworzy krąg zaufanych”

Donald Tusk (fot. PAP/Adam Warżawa)
Donald Tusk (fot. PAP/Adam Warżawa)

Lider PO Donald Tusk rozmawiał do późnych godzin nocnych z wiceszefem partii Tomaszem Siemoniakiem, marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim i posłem Bartoszem Arłukowiczem. Wszystkich łączyć ma jedno – niechęć do Rafała Trzaskowskiego i Borysa Budki.

Spot PiS podbija sieć. „Jaki ład, panie Donaldzie?” [WIDEO]

Наш человек в Варшаве (ros. „Nasz człowiek w Warszawie) – pisały o Donaldzie Tusku proputinowskie media, gdy ten był premierem RP. Teraz Tusk...

zobacz więcej

Od powrotu do Polski Donald Tusk zaprowadza własne porządki. Podkreśla, że PO jest partią demokratyczną, ale to on zdecydował o licznych personalnych zmianach w kierownictwie partii. O tym, jak ze stanowiskami musieli się już żegnać Budka, Kopacz, Arłukowicz, Tomczyk czy Leszczyna, pisaliśmy   TUTAJ.

Teraz „Super Express” donosi, że pod nieobecność Budki przebywającego na wakacjach, Tusk zaaranżował rozmowy z innymi ważnymi politykami Platformy.

Zobacz także ->  „Może przeoczyłem”. Poseł wypunktował dziennikarkę TVN

– Omawialiśmy bieżącą sytuację związaną z lex TVN, czy najbliższą sesją Senatu i Sejmu. Spotkanie z Donaldem przebiegło w bardzo dobrej atmosferze – przekonuje w rozmowie z gazetą Tomasz Grodzki.

Sasin pokazał wynik Orlenu i wbił szpilę Tuskowi. „Tak się zarządza spółkami!”

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że w pierwszym półroczu 2021 r. PKN Orlen osiągnął większy zysk niż przez 8...

zobacz więcej

Polityk dodaje, że „Tusk swoich wielkich umiejętności politycznych używa w jednym celu: aby wyprowadzić Polskę na prostą”.

Ale politolodzy nie mają wątpliwości, że takie spotkania to nie tylko rozmowa o bieżącej polityce, ale również ciąg dalszy zaprowadzania w PO nowych porządków.

– Tusk tworzy swój krąg zaufanych ludzi. Lider PO robi to w oparciu o starą gwardię, czyli Siemoniaka, czy Arłukowicza. Chce też jednak pozyskać nowych, jak Tomasz Grodzki. Szef PO na nowo układa strukturę personalną kierownictwa Platformy Obywatelskiej – zaznacza prof. Kazimierz Kik.

Zobacz także ->  Tusk obiecuje „rzetelnie” odpowiadać na pytania... pod warunkiem, że mu się spodobają [WIDEO]

Zauważa, że takie działania Tuska są wymierzone m.in. w Trzaskowskiego, który marzył o przejęciu sterów w PO, a teraz zszedł na drugi, a nawet trzeci plan. – Pytanie, jak się odnajdzie z w całej sytuacji – komentuje ekspert.

Co ciekawe, najnowsze badania pokazują, że Trzaskowski cieszy się większą sympatią niż Tusk   ZOBACZ TUTAJ. A to może rodzić konflikty.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej