RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Sport ponad wszystko”. To zdjęcie podbija sieć

Zofia Noceti-Klepacka i Katarzyna Zillmann na wspólnym zdjęciu z Tokio (fot. Facebook.com)
Zofia Noceti-Klepacka i Katarzyna Zillmann na wspólnym zdjęciu z Tokio (fot. Facebook.com)

Zofia Noceti-Klepacka, brązowa medalistka olimpijska z Londynu i reprezentantka Polski na igrzyskach w Tokio, od kilku dni pozostaje obiektem politycznych ataków. 35-letniej żeglarce zarzuca się m.in. homofobię, wyśmiewana jest też jej wiara w Boga. Na swoim profilu na Facebooku zamieściła zdjęcie, które powinno zamknąć usta wielu krytykom.

„Sport ponad wszystko” – krótki, wymowny opis, który nie wymaga komentarza. Choć od kilku dni próbuje się skłócić reprezentantki Polski, a z medalowej rywalizacji uczynić starcie prawicy z lewicą, obecne w Tokio olimpijki niezmiennie pokazują wielką klasę.


Na swoim Facebooku Zofia Noceti-Klepacka zamieściła zdjęcie z wioski olimpijskiej, na którym pozuje z Katarzyną Zillmann – wicemistrzynią olimpijską, otwarcie mówiącą o swoim homoseksualizmie. Wśród licznych komentarzy dominują słowa wsparcia. „Brawo dziewczyny, nie dajcie się podzielić!”, „Pięknie! Sport łączy!”, Polacy są stale na siebie napuszczani, tym bardziej warto docenić waszą postawę. Sport ponad podziałami, brawo!” – to tylko część z nich.

„To powinno zamknąć wszelkie durne dyskusje, które toczą się od kilku dni. Pozwólmy sportowcom walczyć i cieszyć się sukcesami, wspierajmy, gdy walczą z biało-czerwoną flagą na sercu. Wspierajmy wszystkich. Brawo dziewczyny!” – napisał na Twitterze Sebastian Kaleta, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Wcześniej Zofia Noceti-Klepacka stała się obiektem ataków ze strony m.in. posłanki PO, Jagny Marczułajtis. Ta wyśmiewała obrazek, na którym zamiast żagla, 35-letnia warszawianka trzyma... krzyż. Do sprawy szybko i z klasą odniosła się sama zainteresowana.

– Podobno pani Jagna Marczułajtis naśmiewa się z mojej wiary. Powstała grafika, że zamiast żagla trzymam krzyż, płynąc na desce... Tak, każdy niesie swój krzyż. Jeden jest lżejszy, drugi cięższy. Wierzę, że ci co noszą krzyż tutaj, na ziemi, tam, w Niebie, będą mieć lżej – powiedziała na nagraniu udostępnionym na Facebooku.
Oby wspólne zdjęcie z Zillmann zakończyło wszelkie złe emocje wokół Klepackiej i wszystkich polskich olimpijczyków. Każdy z nich wielokrotnie podkreśla, że walczą w jednej sprawie, dla wszystkich kibiców. Podziały nikomu nie służą.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej