RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tokio 2020: Wielka forma Polek. Medal coraz bliżej!

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar sprawiają polskim kibicom piękną niespodziankę (fot. PAP)
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar sprawiają polskim kibicom piękną niespodziankę (fot. PAP)

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wygrały szósty wyścig w żeglarskiej klasie 470 w olimpijskiej rywalizacji w Enoshimie. Polki prowadzą w klasyfikacji generalnej i mają aż 18 punktów przewagi nad czwartą Japonią. Liczymy co najmniej na podium!

Łzy olimpijczyka. „Dziękuję tacie, że zawsze był ze mną”

Radosław Kawęcki zajął szóste miejsce w finale wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym z czasem 1:56.39. Jak ocenia swój start? – Mogło być ciut...

zobacz więcej

To może być jedna z najpiękniejszych niespodzianek tych mistrzostw. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar pierwszego dnia zmagań wygrały oba wyścigi. W drugim dniu były na miejscu drugim i piątym, utrzymując prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Piątkową rywalizację rozpoczęły słabo: trzynaste miejsce to wpadka, na którą jednak można sobie pozwolić – w zmaganiach żeglarskich najsłabszy wynik nie jest liczony. Margines błędu się zmniejszył, na kolejne kiepskie występy nie można sobie było pozwolić, ale Polki... wcale nie zamierzały uważać.

Szósty wyścig to w ich wykonaniu prawdziwy popis. Wygrały, umocniły się na pozycji liderek i coraz śmielej mogą spoglądać w stronę medalu. Z jakiego kruszcu? Przekonamy się niebawem. W sobotę i niedzielę po dwa wyścigi, we wtorek wyścig medalowy z udziałem dziesięciu najlepszych osad, podwójnie punktowany. Walka trwa.

Klasyfikacja generalna po 6 z 11 wyścigów:

1. Polska - 10 punktów
2. Wielka Brytania - 14 pkt
3. Francja – 17 pkt
4. Japonia – 28 pkt
5. Szwajcaria - 29 pkt
6. Brazylia – 34 pkt
7. Słowenia – 34 pkt
8. Izrael – 41 pkt
9. USA – 43 pkt
10. Włochy – 44pkt

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej