RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tłumy na spotkaniu z premierem. Jakie jeszcze inwestycje wesprze Polski Ład?

Mateusz Morawiecki w Starym Sączu (fot. KPRM)
Mateusz Morawiecki w Starym Sączu (fot. KPRM)

W Polskim Ładzie koncertujemy się na przyszłości – mówił na rynku w Starym Sączu szef rządu. Na spotkanie z Mateuszem Morawieckim przyszło wielu mieszkańców tego miasta. Premier zaznaczał, że rządowy program to największe inwestycje również w ochronę klimatu i środowiska.

Premier: Polski Ład to zwycięstwo Polaków. Donosy do Brukseli tego nie zmienią [WIDEO]

Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą w Starym Sączu.

zobacz więcej

Premier spotkał się w czwartek z mieszkańcami Starego Sącza, by promować Polski Ład. – Wielki program „Czyste Powietrze”; największy program, który ma zapewnić czyste środowisko w czasach III Rzeczpospolitej – mówił Morawiecki. Dodał: „My się nie boimy trudnych problemów”. – Staramy się walczyć o czyste powietrze, właśnie angażują środki publiczne; środki, które zabraliśmy mafiom vatowskim – zaznaczył.

Premier ocenił, że opozycja stara się przypisać sobie sukcesy rządu Prawa i Sprawiedliwości. – Oni, nasi przeciwnicy polityczni teraz mówią, że to oni wymyślili 500 Plus – zaznaczył. Dodał, że gdy słyszał „odpowiedź pani premier Ewy Kopacz, to chyba średnio dokładnie potrafiła to opowiedzieć”. – Oni wymyślili 500 plus oszczerstw i donosów do Brukseli na Polskę – przekonywał Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Starego Sącza.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Tym spotkaniem premier zakończył swoją wizytę w Małopolsce. Szef rządu wcześniej odwiedził dobiegającą końca budowę mostu w Kurowie nad Dunajcem i firmę Wiśniowski produkującą bramy garażowe.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej