RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent zabrał głos ws. olimpiady. „Dziękuję! Brawo!”

Prezydent RP Andrzej Duda (fot. KPRP/Jakub Szymczuk)
Prezydent RP Andrzej Duda (fot. KPRP/Jakub Szymczuk)

„Trzymam kciuki za sukcesy wszystkich naszych Olimpijczyków i jestem duchem z Nimi zawsze” – napisał na Twitterze prezydent RP Andrzej Duda.

„Może przeoczyłem”. Poseł wypunktował dziennikarkę TVN

Dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda–Zaleska podziękowała w sieci redaktorom, którzy podpisali „list w obronie telewizji TVN”. „A czy protestuje pani...

zobacz więcej

Początek igrzysk olimpijskich nie układa się dla nas najlepiej. Wielu sportowców, w których pokładano duże nadzieje, nie było tym razem aż tak dobrych, by z Japonii przywieźć medal.

W środę pierwszy krążek dla naszego kraju wywalczyły Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Srebrny medal zdobyły w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych.

Zobacz także ->  „Oddałyśmy serce. To honor startować dla Polski”. Wioślarki dumne po sukcesie

Politycy opozycji wykorzystali to, by w sieci wywołać burzę. „Brak gratulacji prezydenta pokazuje, że nagle przestał interesować się sportem” – grzmiał Grzegorz Schetyna (PO). „Czy Andrzej Duda dalej zastanawia się, jak pogratulować 3 z 4 wioślarek?” – dodawała Katarzyna Lubnauer (KO).

Wioślarska czwórka kobiet: Kim są wicemistrzynie olimpijskie?

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann przełamały polską niemoc na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Kim są...

zobacz więcej

O co chodzi? Po zdobyciu medalu jedna z naszych zawodniczek ogłosiła, że jest lesbijką. Posłowie wykorzystali to, by zaatakować głowę państwa. Sugerowali, że właśnie dlatego prezydent nie wystosował do wioślarek specjalnych gratulacji.

Zobacz także ->  Spot PiS podbija sieć. „Jaki ład, panie Donaldzie?” [WIDEO]

Teraz prezydent postanowił odpowiedzieć na te spekulacje. „Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków i jestem duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal czy nie” – napisał.

„Szanuję KAŻDEGO, kto ciężko trenuje, by godnie reprezentować Polskę. Z wielką radością przyjąłem srebrny medal naszych Wioślarek. Gratuluję i dziękuję! Brawo!” – podkreślił Andrzej Duda.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej