RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Lekarze w Niemczech oburzeni po powodziach. Krytykują władze i boją się epidemii

Zniszczone domy w Ahrweiler (fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL)
Zniszczone domy w Ahrweiler (fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL)

Zachodnie Niemcy dotknęła fala niszczycielskich powodzi. Według części lekarzy ekstremalna sytuacja pokazała, że niemiecka służba zdrowia nie jest gotowa na takie kryzysy. Eksperci obawiają się teraz m.in. zagrożenia epidemią.

Tragiczne skutki powodzi w Niemczech. Zdjęcia z platformy Twoje Info [GALERIA]

W Europie najbardziej poszkodowani przez powódź zostali Niemcy. Podczas największej od dziesięcioleci klęski żywiołowej zginęło tam co najmniej 157...

zobacz więcej

– Sytuacja jest nadal przerażająca i istnieje ryzyko epidemii w dotkniętych regionach – powiedziała przewodnicząca Federalnego Związku Lekarzy Publicznej Służby Zdrowia Ute Teichert cytowana przez „Deutsche Welle”.

Oceniła, że infrastruktura jest niewydajna, a duża część szpitali i gabinetów lekarskich uległa zniszczeniu, więc zdrowie osób mieszkających na terenach dotkniętych powodzią wciąż jest poważnie zagrożone.

Zobacz także ->  Konsternacja w TVN ws. Niemiec. „Gdzie są uchodźcy? My im pomagaliśmy!” [WIDEO]

„Teichert, która do 2012 roku kierowała służbą zdrowia w dotkniętym powodzią powiecie Ahrweiler, wyjaśniła, że wiele osób musiało obejść się bez pilnie potrzebnych lekarstw” – czytamy w niemieckim portalu.

Spot PiS podbija sieć. „Jaki ład, panie Donaldzie?” [WIDEO]

Наш человек в Варшаве (ros. „Nasz człowiek w Warszawie) – pisały o Donaldzie Tusku proputinowskie media, gdy ten był premierem RP. Teraz Tusk...

zobacz więcej

Osoby leczące się na cukrzycę czy choroby serca szukają pilnej pomocy lekarskiej. By odpowiedzieć na ich potrzeby, część pracowników służby zdrowia na własną rękę chodzi od domu do domu i próbuje udzielać wsparcia potrzebującym.

Zobacz także ->  Powódź w Niemczech. Wprowadzą za rok system powiadomień taki jak w Polsce

Według Ute Teichert, konsekwencją powodzi powinno być między innymi usprawnienie zarządzania kryzysowego. − Na przyszłość, musimy lepiej przemyśleć, jak zapewnić opiekę zdrowotną dla ludzi po katastrofach − powiedziała.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu burze z ulewnymi deszczami spowodowały niszczycielską powódź w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii. Co najmniej 175 osób straciło życie, kilkaset zostało rannych, a wiele pozostaje zaginionych.

Zobacz także ->  Relacjonowała powódź. Reporterka celowo ubrudziła twarz błotem? [WIDEO]

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej