RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Premier: Polski Ład to zwycięstwo Polaków. Donosy do Brukseli tego nie zmienią [WIDEO]

– Zwyciężamy. Polski Ład, to zwycięstwo Polaków, my się będziemy rządzić po naszemu – podwiedział premier Mateusz Morawiecki w czwartek na spotkaniu w Starym Sączu. – Wracamy w koleiny zwycięstwa i triumfów. Donosy i strachy na Lachy niczego nie zmienią – oświadczył.

Polski Ład. Premier: Wkrótce ruszą strategiczne inwestycje w gminach

Wyższe zarobki, bezpieczna przyszłość polskich rodzin, godne emerytury i dobry klimat dla rozwoju polskich firm. To hasła, które przez lata...

zobacz więcej

– Pokazaliśmy, czym jest naprawa instytucji, naprawa finansów publicznych; bo nie byłoby pieniędzy ani na zabytki w Starym Sączu, ani na 500 Plus, ani na 13. emerytury, ani na wielki program „Czyste powietrze”, największy program, który ma zapewnić czyste środowisko w czasach III Rzeczpospolitej – przekonywał szef rządu podczas spotkania z mieszkańcami Starego Sącza.

Nawiązując do swojego spotkania z samorządowcami, relacjonował, że burmistrz Rabki „mówił, jak bardzo pieniądze rządowe pomogły w zapewnieniu lepszego powietrza, czystszego powietrza”.

– Tak, nasza polityka to nie jest „zbij termometr”, tak jak naszych poprzedników. Bo co oni zrobili, żeby dbać o środowisko? Zmienili wskaźniki – podkreślił.

– My się nie boimy trudnych problemów – oświadczył premier.

– Złapaliśmy tego byka za rogi i staramy się walczyć o czyste powietrze, właśnie angażując środki publiczne, środki, które zabraliśmy mafiom VAT-owskim. One idą na polskie emerytury, na polską turystykę, na polskie czyste powietrze, na 500 Plus, na zabytki – mówił Morawiecki.

Mieszkania bez wkładu i kwota wolna. Ważne rozmowy premiera

Premier Mateusz Morawiecki odbył w środę serię spotkań z ministrami, których resorty odgrywają największą rolę w przygotowaniach Polskiego Ładu....

zobacz więcej

Morawiecki: Jesteśmy narodem zwycięzców


Odnosząc się do przeciwników politycznych, jak mówił wcześniej – „oszustów”, którzy donoszą na Polskę do Brukseli – Morawiecki powiedział do zebranych: „Jak widzę takich wspaniałych ludzi, którzy kochają swoją wielką ojczyznę, Rzeczpospolitą, którzy mają szacunek do małej ojczyzny, kochają ją także, to wiem, że te wszystkie donosy, te wszystkie strachy na Lachy niczego nie zmienią. Bo jesteśmy narodem zwycięzców".

Te słowa premiera powitano oklaskami.

– Choć historia nas poturbowała, to dzisiaj wracamy w koleiny zwycięstwa, tego, co nasi przodkowie doświadczali – wspaniałych triumfów – ocenił. – Do tego pcha nas wola walki, nasz gen zwycięstwa. A jeśli ktoś wątpi, to przypomnijmy sobie to, że z tej wspaniałej Sądeckiej Ziemi pochodzi kilka firm, które podbijają Europę – powiedział.

Szef rządu powiedział, że „to jest współczesna walka i Polacy pokazują, jak być zwycięzcą”.

– Zwyciężamy. Polski Ład, to zwycięstwo Polaków. My się będziemy rządzić po naszemu – powiedział Mateusz Morawiecki. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej